Jste zde

Enmpowering Together tentokrát vysvětluje metody sledování řidiče a posádky

Autonomní řízení vozidel se nevěnuje pouze dění okolo vozu, ale stejně důležité je i dění uvnitř vozu. Stálá pozornost řidiče je podmínkou a systémy počítají také se sledováním pasažérů. 

Některé technické problémy nemají jednoduché řešení a k jejich vysvětlení je třeba hodně informací. Když se takovému tématu věnuje pouze jeden článek, bývá přespříliš stručný. Toho si je vědom i Mouser Electronics, který složitějším tématům věnuje celé série svého cyklu Empowering Together.

Jeho nová epizoda zkoumá důležitost systémů monitorování řidiče pro přítomnost a stav cestujících, jako jsou únava nebo rozptýlení s cílem pomoci zvýšit bezpečnost požadovanou pro autonomní řízení úrovně ASIL 3 a dále. Obsah tohoto čtvrtého dílu zahrnuje dva články, blog, infografiku, novou epizodu podcastu Tech Between Us a video Then, Now and Next. Ve všech materiálech  vysvětluje metody, kterými může detekce řidiče i cestujících zmírnit negativní podmínky nasazením nových uživatelských rozhraní. Systémy monitorování interiéru dokážou detekovat známky roztěkaných nebo unavených řidičů spolu s přítomností a stavem cestujících a upozornit řidiče.

V podcastu Tech Between Us  vysvětluje Modar Alaoui, zakladatel firmy Eyeris nejen technické aspekty sledování posádky, ale také legislativu okolo hardware a software, na kterém je technologie postavena.

https://www.mouser.com/empowering-innovation

Hodnocení článku: