Jste zde

EVWSS: Sen každého tunera na jedné desce

Konstruktéři aut již dlouhou dobu řeší vylepšení nebo přidání zvuku motoru k jinak tichým autům. A automobiloví nadšenci bádají nad tím, jak to dělají. ADI ukazuje, jak na to.

 Electric Vehicle Warning Sound System (EWVSS) má primárně bezpečnostní funkci, aby chodci a ostatní účastních provozu mohli včas rozpoznat blížící se vozidlo. Řešení, které Analog Devices předvádí na kitu, ukazuje, co vše je pro automobilové konstruktéry důležité a jak je mixování zvuku složité. 

Procesor pro zpracování zvuku ADSP-BF706 z řady Blackfin mixuje dostupné WAV soubory, aby byl zvuk co nejvíce autentický. Výsledný zvuk mixuje až z 24 souborů současně. Využívá k tomu pokročilé algoritmy z audio systémů pro zvyšování tónů a dynamické řízení hlasitosti na základě ovládacího signálu (standardně se počítá se sběrnicí drive-by-wire).

     

Pokud je potřeba ještě čistší zvuk, přidává se audio koprocesor z řady ADAU1450-52. Ten navíc umožňuje využít grafický interface Sigma Studio pro ladění. Koprocesor také generuje opakované harmonie. 
Výsledný zvuk, zpracovaný oběma procesory, putuje přes zesilovač až na 4 reproduktory.

 

https://www.analog.com/en/design-center/evaluation-hardware-and-software/software/evwss.html?#software-overview 

Hodnocení článku: