Jste zde

element14, Atmel a společná podpora AT91SAM9G45

Atmel a element14, globální online e-komunita společnosti Premier Farnell pro konstruktéry elektroniky, společně oznámili dostupnost funkcemi nabitého eval. kitu AT91SAM9G45-EVK, postaveného na procesoru Atmel AT91SAM9G45, založeném na ARM926EJ-S. Celý systém přitom běží až na 400 MHz a nabízí 128 Mbyte DDR2 spolu s 256 Mbyte SLC NAND Flash.

Díky této sadě mohou uživatelé začít s vývojem embedded systémů pro celou řadu aplikací a využívat přitom podporu početné komunity, spojené s ARM, včetně flexibility v otázce volby softwarových nástrojů a také operačních systémů, pracujících v reálném čase. Deska, která je do vyprodání zásob na element14 dostupná za propagační cenu, nabízí spoustu periférií včetně USB portu, rozhraní Ethernet 10/100, vysokorychlostního slotu SD/MMC či podpory LCD panelu s možností dotykového ovládání. Kromě toho deska podporuje operační systémy Linux, WinCE a Android a nabízí i mnoho vzorových aplikací pod všemi těmito OS, které dovolují konstruktérům vyvíjet vlastní projekty, založené na daném procesoru AT91SAM9G45. Procesor podporuje široký ekosystém kompilátorů, debuggerů a nástrojů (RTOS) včetně rozmanitého sortimentu třetích stran.
 
„Nejnovější vývojová sada je vhodná pro nejrůznější aplikace od spotřební elektroniky přes automobilový průmysl až po integrované prvky,“ říká David Shen, Group Senior Vice President a Global Head of Technical Marketing společnosti Premier Farnell. „Tento námi dodávaný produkt, doplněný o bezplatné balíky pro Android™, Microsoft® Windows® a Linux®, umožní našim zákazníkům pracovat na náročných číslicových projektech se snadným přístupem k možnostem MCU, založených na ARM9.“ 
 
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: