Jste zde

Nové vývojové prostředí pro návrhy s 8bitovými MCU – XL_STAR

Společenství inženýrů - konstruktérů elektronických zařízení element14, společně s Freescale™ Semiconductor, oznámilo nový přírůstek. Jedná se o XL_STAR, vývojové prostředí, založené na 8bitovém MCU, debugger a také demonstrační board s akcelerometrem.

Společenství inženýrů - konstruktérů elektronických zařízení element14, společně s Freescale™ Semiconductor, oznámilo nový přírůstek. Jedná se o XL_STAR, vývojové prostředí, založené na 8bitovém MCU, debugger a také demonstrační board s akcelerometrem. XL_STAR je multifunkční vývojový nástroj pro hardwarové i softwarové inženýry, který zjednodušuje a také urychluje vývoj kódu včetně detekce pohybu v přenosných zařízeních s nízkou vlastní spotřebou.  

XL_STAR nabízí kompletní vývojové prostředí pro MCU, spojující nízkopříkonovou podstatu osmibitového MCU MC9S08MM128 společnosti Freescale a volně dostupnou verzi CodeWarrior for Microcontrollers, také od firmy Freescale, nyní schopnou generovat až 64 Kbyte cílového kódu a to buď z asembleru nebo zdrojového kódu v C. Tato aktualizace CodeWarrior podporuje bezplatný vývoj u více než 80 % z 8bitové rodiny MCU Freescale HCS08. XL_STAR rovněž podporuje řadu Flexis od Freescale, což umožňuje získat vyšší výkony přechodem na 32bitové MCU, to vše bez nutnosti přepracovat základní desku.
 
Díky strategickému partnerství s Freescale je XL_STAR nyní dostupné v produktové nabídce Farnell. element14 je inovativní technologický portál a sociální společenství inženýrů, navrhujících elektronické konstrukce, který uživatelům poskytuje funkce Web 2.0 a také možnost přístupu k 10 000 dokumentů, včetně hardwarových i softwarových nástrojů.
 
„Nepřetržitě se věnujeme naplňování a překonávání požadavků konstruktérů elektronických zařízení, podporujeme je v jejich práci a ve vývoji prvotřídních návrhů či výrobků“, říká David Shen, Group Senior Vice President a Global Head of Technical Marketing společnosti Premier Farnell. „Naše partnerství s Freescale pro vytvoření XL_STAR dokládá plnění našeho závazku dávat konstruktérům elektronických zařízení nejlepší nástroj pro jejich práci při vývoji produktů. Inovace, jako tato od element14, jsou nejdůležitější, a my budeme i nadále a v celosvětovém měřítku trvale podporovat konstruktéry nejnovějšími dostupnými technologiemi.“
 
Misí element14 je podpora společenství elektronických konstruktérů špičkovými informacemi, zdroji a produkty. Pokud se nemůžete dočkat experimentů s XL_STAR okamžitě po rozbalení, prostě desku zapněte a vyzkoušejte předprogramovanou aplikaci. XL_STAR disponuje řadou předprogramovaných ukázek, navržených tak, aby předvedly některé z aplikací, které můžete využít spolu s integrovaným akcelerometrem.
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: