Jste zde

Akcelerátor vývoje a prvek ke snížení nákladů zvaný Lantronix XPort PRO

Převodníky XPort od firmy LANTRONIX mají nového člena rodiny - XPort PRO. S výkonným 32bitovým procesorem a operačním systémem Linux nebo Evolution OS umožňuje používat vlastní pokročilé aplikace.

Převodníky XPort, umožňující podstatné zjednodušení integrace zařízení se sériovým rozhraním do LAN, se staly tak říkajíc hitem. V krabičce jen o něco málo větší než běžný konektor RJ45 se nachází kompletní hotové řešení, unikátní svými rozměry a také funkcionalitou včetně poměru cena / dosahované parametry. Pro jednodušší orientaci Vám přinášíme krátký popis vlastností obou typů. 

XPort PRO

XPort PRO je novinkou firmy LANTRONIX. Rozložením vývodů kompatibilní s oblíbeným XPort a s vlastním operačním systémem Linux nebo Evolution OS dále zjednodušuje připojení do sítě a umožňuje využívat pokročilé aplikace na koncových zařízeních, jakož i technologii M2M (machine to machine). S výkonným 32bitovým procesorem a rozšířenou vnitřní pamětí nabízí prakticky neomezenou flexibilitu použití dle požadavků zákazníka. Díky výkonnému šifrování dat a širokým možnostem ověřování podporuje XPort PRO vysokou míru bezpečnosti. Díky možnosti používat Linux se zabudovaným IPv6 zase umožňuje používat aplikace na míru a s výhodou využívat mnohé knihovny, dostupné pro Linux. Xport PRO obsahuje též VIP (virtual IP) Access technologii, která dovoluje bezproblémovou integraci s platformou vzdálených služeb (remote services enablement platform) ManageLinx.
 

Základní vlastnosti a výhody:

 • výrazně zjednodušuje připojení zařízení do LAN a na WEB
 • výkonný 32bitový procesor a operační systém Linux nebo Evolution OSTM
 • možnost používat pokročilé aplikace na cílovém zařízení
 • obsahuje technologii virtual IP AccessTM pro platformu ManageLinxTM
 • téměř neomezené možnosti pro přizpůsobení uživatelem díky 8/16 MB SDRAM a 16 MB Flash
 • vysoká bezpečnost komunikace a pokročilé metody šifrování dat

XPort

XPort je mimořádně kompaktním řešením pro připojení existujícího zařízení s rozhraním RS-232 pomocí sítě LAN. Jednoduchým přidáním tohoto modulu do zařízení vybaveného sériovým portem je možné zvýšit jeho užitnou hodnotu. XPort obsahuje integrovaný procesor, paměť + operační systém a navíc je pouze o něco málo větší než samotný konektor RJ-45, což zvyšuje flexibilitu a možnosti jeho použití. XPort je vybaven vlastním procesorem s 10/100 MAC/PHY rozhraním a 256 KB SRAM. Dále obsahuje 512 KB paměti Flash, do které se ukládají konfigurační údaje a web stránky. Zabudovaný webserver umožňuje komunikaci s XPortem vzdáleně pomocí standardního internetového prohlížeče.
 

Základní vlastnosti a výhody:

 • minimální úsilí při rozšíření zařízení, komunikujícího přes RS-232 a LAN
 • vzdálené řízení a dohled nad koncovými zařízeními
 • informace o stavu zařízení v reálném čase díky e-mailovým upozorněním
 • 256bit. kódování AES pro zabezpečení komunikace vůči útokům
 • vyhovuje normám v otázce EMC/EMI, RoHS kompatibilní
 • vše potřebné v malém krytu konektoru RJ-45
 
Pro podporu vývoje nabízí výrobce také vývojový kit XPort, který lze použít pro XPort i XPort PRO. Ke stažení jsou dostupné uživatelské příručky XPort a XPort PRO, přehledné porovnání embedded modulů LANTRONIX a další dokumentace ze stránek LANTRONIX.

 
Pro bližší informace o cenách a dodacích termínech modulu XPort PRO nebo v případě zájmu o vzorky kontaktujte distributora na adrese info@ soselectronic.cz
 
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: