Jste zde

Miniaturní GPS modul Quectel L30: Data okamžitě po spuštění

GPS modul Quectel L30, využívající čip SIRFstarIVTM, nabízí vynikající citlivost, rychlou aktivaci díky self-assisted GPS a také vysokou odolnost vůči rušivým signálům. Díky extrémně malým rozměrům a nízké spotřebě jej můžeme použít i do miniaturních přenosných zařízení.

Modul s rozměry jen 9 x 9 x 1,6 mm lze použít i v aplikacích, kde je každý kousek prostoru vzácný. Disponuje všemi funkcemi, které lze od moderního GPS modulu očekávat a nabízí trasovací citlivost -160 dBm, resp. -163 dBm při použití externího LNA, 48 kanálů, potlačení rušivých signálů 80 dB-Hz nebo rozhraní UART/ SPI/ I2C. K rychlému náběhu modulu do trasovacího módu přispívá možnost „self-assisted“ GPA formou CGEE (Client Generated Extended Ephemeris), který dokáže ukládat do externí EEPROM data, napomáhající rychlému startu – do 10 s. L30 podporuje funkci assisted-GPS bez potřeby stahování dat ze serveru, protože získává data orbitálních informací (efemerid) ze satelitů lokálně a predikuje je na 3 dny.

 
 
 
Pro usnadnění i urychlení vývoje nabízí společnost Quectel vývojový kit L30EVB s vývojovou deskou, dokumentaci a také podpůrný software. Podrobný popis modulu naleznete v datasheetu Quectel L30; v případě zájmu kontaktujte distributora na e-mailu info@ soselectronic.cz

 

Základní vlastnosti a výhody:

  • Trasovací citlivost -160 dBm, -163 dBm s externím LNA, obsahuje SAW filtr
  • Integrovaný LNA, možnost přímého připojení pasivní nebo aktivní antény
  • Vysoká odolnost vůči CW rušení v pásmu 80 dB-Hz
  • Horký start do 1 s při průměrné spotřebě jen 50 - 500 μA
  • Self assisted GPS (CGEE) s predikcí na 3 dny a plnou funkcí do 10, resp. 25 s
  • Studený start do 35 s
  • Adaptivní snížení spotřeby – 10 mW pro 1 Hz výstup
  • NMEA 0183 protokol V3.01 a zpětná kompatibilita
  • Napájení 1,8 V, teplotní rozsah -40 až +85 °C
 
 
Funkce PTF (Push To Fix) umožňuje téměř okamžitý „horký start“ do 1 s v aplikacích, kde není nutné časté odečítání, ale v případě požadavku jsou údaje dostupné téměř okamžitě, to vše při průměrné spotřebě jen 50 - 500 μA. V tomto PTF módu se modul vzbudí v předdefinovaném intervalu (10 – 7 200 s), aby zaktualizoval polohu a následně přejde do hibernačního režimu. Pokud jsou dobré příjmové podmínky, lze využít ATP mód (Advanced Trickle Power), který výrazně snižuje spotřebu. V tomto režimu se cyklicky vypínají a zapínají hlavní části modulu pouze na nevyhnutelnou dobu pro získání údajů ze satelitů a následné zpracování a zbytek času je modul v hibernačním módu, přičemž tento cyklus je volitelný v délce 1 - 10 s.

Pro usnadnění i urychlení vývoje nabízí společnost Quectel vývojový kit L30EVB s vývojovou deskou, dokumentaci a také software pro podporu vývoje. Podrobný popis modulu naleznete v datasheetu Quectel L30. V případě zájmu kontaktujte distributora na e-mailu info@ soselectronic.cz .
 

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.