Jste zde

Předejděte výbuchu plynu pomocí senzoru Figaro TGS6812

Ochrana před výbušnými plyny nemusí být nákladná. Se senzorem Figaro TGS6812 s lineárním výstupem totiž dokážete vyrobit kvalitní a cenově přijatelné zařízení, detekující širokou škálu výbušných plynů.

Destrukční účinky výbuchu plynů jsou velmi časté. V mnoha případech by přitom stačil i jednoduchý detektor, který by včas upozornil na možné nebezpečí. K tomuto účelu, ale také pro náročnější aplikace, je vhodný detektor výbušných plynů Figaro TGS6812 s vysokou citlivostí na metan, propan, izobutan a vodík.
 
Jde o detektor katalytického typu, reagující na mnohé výbušné plyny včetně zemního plynu, vodíku a LPG s detekčním rozsahem 0 – 100 % LEL. Díky tomu, že obsahuje absorbent v krytce senzoru, je mnohem méně citlivý na výpary alkoholu než tradiční katalytické senzory. TGS6812 je navíc, oproti běžným čidlům, odolnější vůči silikonovým sloučeninám. Velkou výhodou je také jeho složení ze dvou elementů: První z nich je citlivý na hořlavé plyny, druhý – referenční na plyny citlivý není. Tyto elementy jsou pak zapojeny jako „Wheatstoneův můstek“. Tím se dosáhne podstatně lepší linearity a, prakticky, nezávislosti na okolní teplotě.
 
 
 
Základní zapojení funkčního detektoru Figaro je velmi jednoduché; odporový trimr slouží k vyvážení můstku, t.j. k dosažení nulového výstupního napětí v podmínkách bez přítomnosti plynů
 
 
Základní zapojení funkčního detektoru je velmi jednoduché. Odporový trimr slouží k vyvážení můstku, t.j. k dosažení nulového výstupního napětí v podmínkách bez přítomnosti plynů. Napájecí napětí je 3,0 V / 175 mA. Detailní informace Vám poskytne datasheet TGS6812; viz také vysvětlení principu funkce TGS senzorů, často kladené otázky – FAQ nebo přehledový katalog senzorů Figaro. V případě zájmu o tento senzor nebo i jiné výrobky firmy Figaro kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na e-mailové adrese info@soselectronic.cz .
 

Základní vlastnosti a výhody:

  • vysoká citlivost na mnohé výbušné plyny jako metan, propan, izobutan a vodík
  • lineární výstup
  • můstkové zapojení, téměř nezávislé na okolní teplotě
  • detekční rozsah 0 – 100 % LEL
  • necitlivý na výpary alkoholu
  • jednoduchá aplikace
  • výhodná cena
  • dlouhá životnost
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.