Jste zde

Rady a porady

Odešel mi zdroj k notebooku ACER 5220, nemáte někdo doma?

Nemáte někdo nevyuzivany zdroj pouzitelny pro Acer Extensa 5220? Je to stará šunka, nechce se mi do ní investovat ani korunu , ale tak malou (175ml) lahvinku bych se krvácejícím srdcem "pustil" . Přivezl jsem si z dovolené v Dominikánské republice nějaký rum.
Dávám na výběr buď Brugal nebo Barcelo. Jedině po Praze, přijedu si.
Je to 19 V, ale uz jsem jel na neoriginal 20 V, 60 W a ok. Foto konektoru a rumu zde: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=907&t=1162557

Forums: 

rušení LCD relátkama

Ahoj kluci, po několika letech jsem se rozhodl "vrátit" k elektronice a vyrobil jsem si desku na ovládání 3cestných ventilů, čerpadel, kotle atd. Obracím se na vás s problémem, protože už si nevím rady. Při spínání relé pod zátěží (např. s plynovým kotlem) dojde někdy k rušení LCD. Na displeji většinou zůstane jenom horní řádek s náhodnýma znakama a nepomůže ani SW smazání LCD. Musí být celý restart systému. Relé jsou přemostěna diodou v protisměru, serva se ovládají v kombinaci s SSR. Nic méně dělají jenom ty relé. Setkali jste se tímto problémem?

Forums: 

displej LCD 20x4 TN

Můžete mi poradit kde sehnat displej LCD 20x4 TN modré pozadí, bílé podsvícení s piny pro připojení na levé (kratší) straně 2x8 a roztečí otvorů pro připevnění 108x29mm? Ať hledám jak hledám nacházím jen displeje s kontakty v jedné řadě nahoře nebo dole. Díky moc.

Forums: 

Udrzovaci nabijecka NiMh

Zdravim, chtel jsem se zeptat zda lze jednoduse upravit nabijecku NiMh clanku MW1270 nebo MW1278 na udrzovaci, prip. zda je nejaka takova v prodeji (jako napr. pro Pb aku). Jde mi o to aby po vlozeni prave nabitych clanku nabijecka nabijela jen udrzovacim prodem a nesnazila se uz nabite clanky zbytecne smazit.

Diky. Ales

Forums: 

Stránky