Jste zde

Funkční bezpečnost pro procesory STM32 a STM8

STMicroelectronics představuje softwarové balíčky, které řeší funkční bezpečnost v průmyslových, lékařských, spotřebních a automobilových produktech. Softwarové balíčky jsou k dispozici zdarma a obsahují potřebné informace, které zjednodušují cestu ke splnění norem IEC a ISO.

Balíček X-CUBE-STL je zaměřen na průmyslové aplikace a je certifikován společností TÜV Rheinland podle IEC 61508 SC3. Tento balíček implementuje bezpečnostní funkce úrovně SIL-2 nebo SIL-3 pro většinu procesorů STM32. Pro dvoujádrové procesory STM32H7 a STM32MP1 je balíček naplánován na druhou polovinu roku 2020.

Pro vývoj domácích spotřebičů postavených na procesorech STM32 je k dispozici balíček X-CUBE-CLASSB, který je certifikován Underwriters Laboratories (UL) podle IEC 60335-1 a 60730-1. Tento balíček  je vhodný pro STM32F0, G0, F1, F3, G4, F2, F4, F7, H7, L0, L1, L4 a WB. STM8-SafeCLASSB řeší funkční bezpečnost pro mikrokontrolery STM8, které se využívají kvůli vysoké účinnosti, nízké ceně a nízké spotřebě energie.

X-CUBE-STLX-CUBE-CLASSB a STM8-SafeCLASSB jsou nezávislé na aplikaci a obsahují knihovny pro self testy jáder CPU a paměti.

Balíček STM8A-SafeASIL poskytuje důležité informace potřebné pro vývoj automobilové aplikace, která má splnit standard ISO 26262 úrovně ASIL B. Tyto informace jsou důležité pro tvorbu self testů, které jsou vyžadovány bezpečnostní příručkou STM8AF.

Autorizovaní partneři ST poskytují služby a podporu pro každou fázi vývoje - definování bezpečnostních požadavků, implementace bezpečnostní diagnostiky, testování až po certifikaci produktů. Mezi partery patří Embedded Office, Microsoft, Arm, SEGGER a Wittenstein, kteří nabízejí bezpečnostní RTOS pro mikroprocesory STM32. 

IAR Systems and Arm navíc poskytují kompilátory certifikované dle funkční bezpečnosti pro STM8 i STM32.

Embedded Office, Hitex, innotec, MESCO a NewTec poskytují software, projekční a inženýrské služby, referenční platformy a školení.

Nové softwarové balíčky funkční bezpečnosti jsou nyní k dispozici zdarma. Na balíčky X-CUBE-STL a STM8A-SafeASIL se vztahuje smlouva o mlčenlivosti (NDA). Podrobnosti získáte u místního obchodního zástupce ST.

Další informace naleznete na https://www.st.com/functionalsafety .

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon stm8a-safeasil.pdf225.42 KB
PDF icon stm8-safeclassb.pdf116.81 KB
PDF icon x-cube-classb.pdf163.96 KB
PDF icon x-cube-stl.pdf204.27 KB
Hodnocení článku: