Jste zde

I2C GPIO expandéry Nexperia přidají vstupy IoT aplikacím

Nové portfolio 16kanálových expandérů I2C pro všeobecné vstupy a výstupy (GPIO) poskytuje elegantní řešení v případě potřeby dalších vstupů a výstupů.

 

NCA9595, první GPIO expandér v oboru, který je vybaven registrem konfigurovatelným interním pull-up rezistorem, umožňuje konstruktérům přidávat nové funkce bez zvýšení složitosti návrhu desek plošných spojů a kusovníku. Počet signálů senzorů, které vyžadují monitorování mikrokontrolérem, se neustále zvyšuje v souladu s růstem serverů, automobilového, průmyslového, lékařského a internetu věcí (IoT). GPIO se dají využít i pro jednodušší věci, například pro ovládání LED diod, používaných jako indikátory stavu systému. Mikrokontroléry jsou navrženy s omezeným počtem portů GPIO, mnoho z nich se používá interně v rámci systému, takže pro připojení k senzorům nebo LED je k dispozici  pouze malý počet IO.  S tímto omezením poskytuje I 2C GPIO dalších 128 I/O kanálů.

 Portfolio I 2 C GPIO Nexperia  zahrnuje například obvody NCA9535, NCA9539, NCA9555  a  NCA9595. Tyto IO byly navrženy v pin-to-pin kompatibilních balíčcích s průmyslovými standardními rozměry (TSSOP24 a HWQFN24), které nabízejí nákladově efektivní a flexibilní řešení pro rozšíření počtu paralelních IO v elektronickém systému.

NCA9595 se liší od konkurenčních GPIO expandérů tím, že obsahuje registr konfigurovatelný interní pull-up rezistor. Tato funkce odstraňuje požadavky na externí pull-up rezistory (šetří místo na desce a náklady) a umožňuje optimalizovat spotřebu energie na základě požadavků zákazníka.

Všechny npové obvody této řady nabízejí další aplikační funkce a výhody ve srovnání s podobnými konkurenčními zařízeními - mají nižší stand-by odběr 2,5 uA (o 28% nižší než konkurence), výstupní kapacitu 4,5 pF (o 45% nižší než konkurence) a zpoždění signálu do 280 ns (6% rychlejší než konkurence), takže stačí nižší výkon a rychlejší rychlejší komunikaci mezi GPIO na I2C. Všechny obvody pracují v rozsahu 1,65 V – 5,5 V a od -40 °C do +85 °C a -40 °C do +125 °C.

https://www.nexperia.com/products/analog-logic-ics/interface/i2c-general-purpose-i-o-gpio/

Hodnocení článku: