Jste zde

Integrovaný driver BLDC pro 48V pohony hybridních elektrických vozidel

Driver stejnosměrného motoru DRV3255-Q1 od společnosti Texas Instruments je určen pro systémy MHEV vyžadující funkční bezpečnost ASIL D. 

Integrovaný driver stejnosměrného motoru DRV3255-Q1 je určen pro 48V vysokovýkonné řídicí systémy motorů, jako jsou trakční měniče, startéry či generátory v lehkých hybridních elektrických vozidlech (MHEV). DRV3255-Q1 může pomoci konstruktérům zmenšit velikost jejich motorového systému až o 30%. Driver splňuje nejpřísnější bezpečnostní požadavky a byl navržen v souladu s procesem vývoje funkční bezpečnosti certifikovaným TÜV SÜD. Díky tomu dosahuje úrovně bezpečnosti ASIL D.

Úspora místa až 30%

DRV3255-Q1 je první třífázový budič motoru, který obsahuje aktivní zkratovou logiku na obou stranách můstku. Díky tomu není nutné použít externí tranzistory a externí řídicí logiku. Díky integrované aktivní zkratové logice a dynamické zpětné vazbě umožňuje driver značně zjednodušit celou konstrukci a současně zmenšit zabraný prostor na desce. Funkce aktivní zkratové logiky pomáhá předcházet katastrofickým selháním systému v důsledku přepětí. Dynamická odezva automaticky přepne ovladač motoru do režimu zkratu při přepětí. To chrání motor vozidla a elektrické součásti před namáháním přepětím. Je neuvěřitelné, že se všechny tyto funkce vejdou do pouzdra o velikosti pouhých 10 x 10 x 1,5 mm.

Kromě toho tento driver splňuje Automotive Electronics Council (AEC)-Q100 stupně 0 a chrání 48-V systémy hnacího ústrojí před přepínáním až do velikosti 95 V. Spolehlivě pracuje v širokém rozsahu teplot (-40 °C až 150 °C), a díky tomu nejsou nutné externí ochranné obvody.

Soulad s normou ISO 26262 až po ASIL D

Model DRV3255-Q1 byl zkonstruován s ohledem na funkční bezpečnost a byl navržen pomocí certifikovaného procesu vývoje funkční bezpečnosti společnosti TI a obsahuje vestavěné bezpečnostní mechanismy, jako je režim poruch a diagnostická analýza. Piny digitálních vstupů / výstupů jsou schopny odolat až 75 V, aby chránily driver DRV3255-Q1 před externím přepětím 12 V napájecího zdroje.

Další informace najdete na stránkách výrobce www.ti.com/DRV3255 -q1-pr-eu .

Návrh obvodu s driverem DRV3255-Q1 naleznete v dokumentu  Jak postavit malý, funkčně bezpečný 48-V, 30 kW systém MHEV s motorovým pohonem.

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon aplikacni_poznamka-slvaf39a.pdf661.82 KB
PDF icon drv3255-q1.pdf1005.74 KB
Hodnocení článku: 

Komentáře

Neuveritelne je akurat to, ze si autor tejto spravy nieje schopny uvedomit, ze tych 600A netecie cez tento driver, ale cez pripojene externe MosFETy.

Tych 600A je iba buzzword reklamneho oddelenia firmy TI. Proste sa im to cislo paci. Ak pouzijete v danom zapojeni vykonnejsie MosFETy tak dosiahnete aj 1000A alebo lubovolnu inu hodnotu.

 

Dobrý den,

Díky za upozornění. Je jasné, že 600A to dát nemůže. To by se čip vypařil. Je schopen dodat až 4,5 A do exteního FETu a dle použití tranzistoru, lze dosáhonut libovolného proudu do motoru. Jeste jednou díky. Chybice se stane, idkyz takovy nesmysl by se stávat neměl.