Jste zde

Návrh detektoru kouře snadno a rychle

Detektory kouře jsou důležitým prvkem v bezpečnostním systému budov. Pro jejich spolehlivost je nutné eliminovat falešné alarmy. Analog Devices přichází s kompletním systémem pro detekci kouře v podobě čipu ADPD188BI. Díky použití duální technologie se snížila spotřeba energie a zvýšila se spolehlivost detektoru.

Fotoelektrické detektory kouře používají světlo k detekci ohně skrz komoru snímající světlo. Přítomnost kouře způsobí odraz světelného paprsku do fotodetektoru, a tím se aktivuje alarm.

ADPD188BI je kompletní systém pro detekci kouře pomocí dvou paprsků (modrý a infračervený). Modul obsahuje vysoce účinný fotometrický front-end, dvě diody emitující světlo (LED) a dvě fotodiody (PD). Front-end se skládá z řídicího bloku, 14bitového analogového / digitálního převodníku (ADC) a třemi konfigurovatelnými drivery pro LED.  Díky schopnosti snímat částice v těsné blízkosti optiky a vysoké účinnosti sběru částic kouře v krátkém čase bylo možné snížit spotřebu energie až 3x oproti běžným detektorům kouře. Pro komunikaci s procesorem je možno zvolit I2C nebo SPI s logickou úrovní 1,8V.

  

Vlastnosti ADPD188BI:

  • Splňuje UL 217 vydání 8, UL 268 vydání 7, EN 54 GB a ISO normy
  • Falešné alarmy jsou eliminovány pomocí detekce duální vlnové délky s vyšším SNR a dynamickým rozsahem
  • Kalibrace při závěrečném testu 
  • Snižuje počet externích diskrétních součástek o 75%
  • Rozměry: 3,8 mm × 5 mm × 0,9 mm

 

Více informací neleznete na: https://www.analog.com/en/products/ADPD188BI
 
 
Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon adpd188bi.pdf1.32 MB
PDF icon eval-adpd188biz-s2-ug-1683.pdf535.19 KB
Hodnocení článku: