Jste zde

Interaktivní nástroj umožňuje konstruktérům rychle vybrat platformu pro umělou inteligenci

Prediktivní údržba, rozpoznávání řeči, objektů či osob, analýza pohybu nebo strojové učení – to jsou aplikace, které jsou dnes skloňovány ve všech pádech při zadávání vývoje elektroniky pro všechny segmenty. Odhad možností a volba evaluačního nástroje jsou prvním úkolem pro vývojáře.

Pro tyto účely představil Premier Farnell nástroj pro konfiguraci produktů umělé inteligence, který umožňuje konstruktérům rychle vybrat nejvhodnější řešení pro vývoj projektů využívajících umělou inteligenci (AI).

Nový konfigurátor, který obsahuje produkty nabízené společností Farnell element14, umožňuje uživatelům identifikovat přídavné desky, příslušenství a software od širokého spektra dodavatelů, které se hodí k vývojovým deskám a které nejlépe splňují jejich potřeby. Díky tomu mohou pracovat na desce, která poskytuje optimální požadovanou podporu, což urychluje vývoj, aniž by bylo třeba provádět zbytečný a časově náročný výzkum.

„Konstruktéři často znají pouze produkty od omezeného počtu dodavatelů a nástroj pro konfiguraci produktů umělé inteligence jim umožňuje vybrat si řešení z nejširšího možného spektra dodavatelů. Nemusí tak mít odborné znalosti o produktech od každého dodavatele, aby se ujistili, že používají nejlepší technologii podporující jejich projekty,“ uvádí Ralf Buehler, Senior Vice-President pro prodej a marketing ve společnostech Premier Farnell a Farnell element14: „Toto je první nástroj pro výběr a konfiguraci produktů umělé inteligence, který zahrnuje více dodavatelů a umožňuje rychlý a snadný nákup produktu. Měl by být první volbou pro konstruktéry při zahájení nebo plánování projektu využívajícího umělou inteligenci.“

Nástroj umožňuje vyhledávání aplikací umělé inteligence v následujících odvětvích:

  • Prediktivní údržba
  • Rozpoznávání řeči
  • Rozpoznávání objektů či osob
  • Rozpoznávání pohybu
  • Strojové učení

 

Konstruktéři si poté mohou vybrat potřebné snímače z těchto oblastí:

  • Snímání prostředí (teplota, tlak apod.)
  • Snímání pohybu
  • Snímání přiblížení
  • Snímání zvuku
  • Snímání obrazu

Nástroj pro konfiguraci produktů umělé inteligence konstruktérům také umožňuje zvolit bezdrátovou komunikaci na krátké nebo dlouhé vzdálenosti – podle toho se dynamicky mění dostupné možnosti, takže uživatelé vždy vidí, které kombinace funkcí jsou k dispozici a které nikoli.

Po provedení identifikace a výběru produktu uvede nástroj pro konfiguraci produktů umělé inteligence odkaz přímo na vybrané produkty na webu společnosti Farnell element14, čímž urychlí a zjednoduší proces nákupu. Nástroj také uvádí odkazy na další příslušné zdroje a příslušný obsah, které jsou k dispozici na webu společnosti Farnell element14.

Konfigurátor produktů umělé inteligence bude představen ve stánku společnosti Farnell element14 na veletrhu electronica 2018, hala C5, stánek 101 (v Mnichově, od 10. do 13. listopadu) a můžete k němu získat přístup zde.

Ačkoli kritéria výběru i nabízené nástroje vypadají na první pohled až příliš jednoduše, vygenerované výsledky během několika sekund řeknou stejně, jako několikahodinová rešerše výrobců. Farnell vedle produktů připojuje také články z technické knihovny, takže se dá odhadnout i to, kolik zdrojů je k nabízeným produktům k dispozici.

Hodnocení článku: