Jste zde

IoTize TapNLink – wireless modul, tentokrát jako hotový box

Wi-Fi, Bluetooth, NFC, LoRA, Sigfox - dnes pomalu nutnost, aby jakékoli zařízení bylo IN.  TapNLink umožňuje přidat bezdrátové připojení do existující aplikace s MCU a to pouze pomocí 2 pinů GPIO. TapNPass pak na bezdrát přeloží i průmyslové sběrnice RS232, RS485, USB , Modbus nebo CANopen.

 

IoTize je francouzský technologický start-up, který byl založen v blízkosti evropského centra pro mikro a nanotechnologie v Grenoblu. Nabízí dvě možnosti implementace bezdrátové konektivity do vaší aplikace. TapNLink se přímo připojuje k mikroprocesoru a TapNPass se připojí pomocí RS485 nebo jinou průmyslovou sběrnici.

TapNlink

Jedná se o modul, který umožňuje plug'n play integraci bezkontaktních / rádiových rozhraní (NFC, Bluetooth Low Energy) přímo k mikroprocesoru. Tím zajistí konektivitu mezi systémem a smartphonem, PDA, tabletem nebo počítače atd. TapNLink po připojení a konfiguraci získá přístup k proměnným v paměti cílového mikroprocesoru. Datové adresy a přístupové parametry cílového systému jsou nakonfigurovány v modulu TapNLink. TapNLink podporuje připojení k informačním zařízením (Android nebo iOS), kde mohou být data prohlíženy a upravovány pomocí grafického uživatelského rozhraní. Řešení zahrnuje také infrastrukturu MQTT umožňující přenos dat do cloudu. Infrastruktura MQTT je open source software, který lze nainstalovat na servery a přizpůsobit se jakékoli soukromé nebo veřejné platformě IoT Cloud.

TapNPass

Umožňuje připojení průmyslové sběrnice RS232, RS485, USB (podpora sériových transceiverů FTDI232 a CP210x), Modbus nebo CANopen na bezdrátovou síť.

TapNPass nabízí následující rozsah bezdrátové konektivit:

  • NFC
  • Bluetooth „Low Energy“
  • Standard Bluetooth
  • WiFi
  • LoRA a SigFox

Více informací naleznete na: https://www.iotize.com/introduction-technology.html

Moduly a zařízení jsou k dispozici v portfoliu Digi-Key na: https://www.digikey.com/en/supplier-centers/i/iotize

 

     

 

Přílohy: 
Hodnocení článku: