Jste zde

Jaké jsou výhody displejů řady 4D Systems gen4-ESP32?

Chytré displeje společnosti 4D Systems jsou již mnoho let součástí mnoha aplikací po celém světě. Výrobce však přichází se zcela novou řadou TFT modulů založených na dobře známém čipu ESP32 S3R8, který umožňuje snadné připojení nových modulů displejů k Wi-Fi.  

 

Velkou výhodou je, že jejich vývojový software 4D Workshop4 IDE lze používat i s touto novou řadou modulů, a tak je k dispozici i velmi výkonný a komplexní nástroj pro rychlý vývoj grafických aplikací. Pokud připravujete nový projekt, mohou se tyto chytré displeje stát jádrem celé aplikace. Jsou však vhodné i pro realizované projekty, neboť mohou výrazně rozšířit možnosti vaší aplikace.

Základní parametry a funkce řady gen4-ESP32

TFT moduly 4D Systems jsou dostupné ve velikostech 2,4"; 2,8"; 3,2" a 3,5"; 4,3"; 5,0"; 7,0" a 9,0". Větší typy displejů od úhlopříčky 4,3" a výše jsou navíc vybaveny čipem RTC (hodiny reálného času) se záložní baterií, což dále rozšiřuje širokou škálu možných aplikací, kde jsou přesné informace v reálném čase nezbytné.

Mezi další důležité funkce patří UART, SPI, I2C, PWM a analogová rozhraní, podpora karet microSD a nativní USB-C.

Jak je u značky 4D Systems dobrým zvykem, většina modulů je k dispozici ve verzích bez dotykového panelu, s odporovým nebo kapacitním dotykovým panelem a také ve verzi s kapacitním dotykovým panelem s rozšířenou černou skleněnou částí po stranách (CLB – cover lens bezel). Všechny možnosti najdete v nabídce SOS electronic.

Kompatibilita starších řad na bázi Picasso a Diablo 16

Pokud máte aplikace napsané pro starší displeje 4D Systems založené na grafických čipech Picasso nebo Diablo 16, jistě vás nepotěší, že tento software není kompatibilní s novými moduly založenými na ESP32 kvůli zcela odlišné architektuře čipů. Přesto prý existují určité podobnosti a výrobce se zavázal, že v takových případech migrace pomůže. Pokud tedy budete cokoli potřebovat, neváhejte kontaktovat SOS electronic

Jak začít s gen4-ESP32?

Když chcete začít vývoj s novou generací modulů na bázi ESP32, doporučujeme vám použít startovací sadu gen4-ESP32-50CT-CLB Starter Kit 4D Systems, která obsahuje:

  • modul GEN4-ESP32-xx
  • modul gen4-Breakout
  • programátor 4D-UPA (REV 1.4)
  • 30cestný kabel FFC (4D-FFC-150)
  • anténu Wi-Fi
  • průmyslovou karta microSD s kapacitou 4 GB

Vybrané TFT moduly 4D Systems na bázi ESP32 najdete v nabídce SOS electronic jako skladové produkty okamžitě dostupné pro vaše projekty. Další typy vám rádi poskytnou na objednávku v krátkém termínu a za výhodných přímo od výrobce.

Máte zájem o více informací k výrobkům 4D Systems nebo o technické poradenství při výběru výrobku? Nebo máte jinou otázku či požadavek? Vyplňte prosím níže uvedený formulář.

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.