Jste zde

Jeden držák Attend, dvě NanoSIM karty

Co mají společné fotbalové stadiony s držákem pro dvě NanoSIM karty? Přečtěte si rozhovor s produktovým manažerem SOS electronic o aktuálně nejmenším úložném řešení pro 2 NanoSIM karty na trhu.

Na naše dotazy o revolučním provedení držáku 115U-B100 značky Attend pro dvě NanoSIM karty odpovídá Pavol Buhla, manažer oddělení produktových specialistů SOS electronic.

Držák pro NanoSIM karty je na první pohled jednoduchá součástka. Vysvětlil byste, prosím, hlavní podstatu nového produktu značky Attend?
Samozřejmě. Určitě mi dáte za pravdu, že v mluvené řeči se pro lepší představu o velikosti plochy často používá přirovnání „velká jako fotbalový stadion“ nebo „rozlohou jako dva fotbalové stadiony“. Teď si představte dva fotbalové stadiony spojené kořeny trávy; umělá tráva asi nemá kořeny, ale to představě vůbec nebrání. S řešením na tomto principu přišla společnost Attend, tchajwanský výrobce držáků SIM karet.

Dobře. Můžeme to teď vysvětlit více technicky na konkrétním produktu?
Představte si tedy dvě NanoSIM karty, přiložené k sobě těmi pomyslnými „kořeny trávy na stadionech“. Takovým uložením dvou karet ušetříme poloviční plochu na DPS oproti běžnému uložení vedle sebe. Věřím, že takto ušetřené místo na DPS díky držáku 115U-B100 jistě potěší každého výrobce elektroniky.

Určitě, bude to asi jeho největší benefit. Ale ne jediný, že?
Ani zdaleka. Držák NanoSIM karet Attend 115U-B100 nabízí výrobcům zařízení mnohem více.
Jelikož jde o tzv. „Tray push-push“ verzi, znamená to, že držák obsahuje vyjímatelný šuplík 115U-T003, který je třeba objednat zvlášť. Komfortně tedy vložíte jednu SIM z jedné strany, druhou SIM kartu z druhé strany šuplíku, a ten vsunete do samotného držáku osazeného na DPS povrchovou montáží. Systém „Push-push“ znamená, že jedním zatlačením šuplík zafixujete v držáku, opětovným zatlačením jej uvolníte a následně jej snadno vytáhnete.

Benefitem tohoto řešení je také to, že šuplík obsahuje pružný prvek v místě určeném pro kartu, který bezpečně drží kartu ve své pozici. I samotný šuplík je tvarově navržený tak, aby jej nebylo možné vložit obráceně. Počet kontaktů 2 × 6 plus kontakty pro detekci přítomnosti karet navíc rozeznají i prázdný vsunutý šuplík bez karet.
Samozřejmě, tato unikátní sestava držáku se šuplíkem byla testována a vyhověla požadavkům na odolnost vůči rázům a vibracím, díky čemuž je vhodná do aplikací téměř ve všech oblastech průmyslu. Navíc je výrobce Attend je schopen na objednávku vyrobit i jiné rozměry šuplíku pro případ, že celý držák musí být z nějakých příčin umístěn dále od okraje plošného spoje.

Je to opravdu velmi chytré řešení uložení dvou NanoSIM karet. Kde vidíte jeho potenciál?
Příležitostí je opravdu mnoho. Největší potenciál k využití mají ta zařízení, která potřebují připojení do sítě mobilních operátorů a překračují státní hranice nebo území pokrytí konkrétním operátorem, ale také zařízení pro sledování vozidel, fleet management, zařízení typu V2X (Vehicle-to-everything) – bike sharing, gateway, rádiové přijímače přes internet. Ocení je určitě i výrobci počítačů do motorových vozidel nebo zařízení pro Smartmetering. Jak už jsem však zmínil, ušetřené místo na DPS potěší pravděpodobně každého výrobce elektroniky.

Které tři vlastnosti nebo výhody tohoto produktu mají podle vás největší význam pro naše zákazníky?
V krátkosti to shrnu. Podle mého názoru je to praktický systém push-push se šuplíkem, výrazné ušetření místa na DPS a bezpečnostní prvek pro zajištění NanoSIM karet i šuplíku v zařízení. Přidal bych přece jen ještě jednu výhodu, a to možnost dohodnout se s výrobcem a přizpůsobit velikost šuplíku specifickým požadavkům zařízení.
Zcela na závěr ještě dodám, že držák dvou NanoSIM karet 115U-B100 a k tomu příslušející šuplík typu 115U-T003 značky ATTEND jsme zařadili do našeho sortimentu produktů. Více technických informací se dozvíte v datasheetu přímo na webu SOS electronic.

Na vaše dotazy rádi odpovíme na adrese info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: