Jste zde

Jednočipové ovladače motorů založené na dsPIC DSC

Microchip uvedl na trh novou řadu integrovaných ovladačů motorů.Tato zařízení obsahují digitální kontrolér (DSC) dsPIC33, třífázový budič hradla MOSFET a volitelný LIN nebo CAN FD transceiver v jednom pouzdře.

Významným přínosem této integrace je snížení počtu komponent v návrhu řídicího systému motoru, menší rozměry desky plošných spojů (PCB) a snížení složitosti. Zařízení jsou podporována vývojovými deskami, referenčními návrhy a aplikačními poznámkami a budou zahrnuta do sady pro vývoj softwaru Microchip field oriented control (FOC) motorBench Development Suite.

Integrované budiče motoru lze napájet jediným napájecím zdrojem až do 29 V (provoz) a 40 V (špička). Interní regulátor napětí 3,3 V s nízkým úbytkem napětí (LDO) napájí dsPIC DSC, což eliminuje potřebu externího LDO pro napájení zařízení. Integrované ovladače motorů na bázi dsPIC DSC, které pracují v pásmu 70–100 MHz, poskytují vysoký výkon procesoru a mohou podporovat efektivní nasazení FOC a dalších pokročilých algoritmů řízení motoru.

Chcete-li se dozvědět více o rostoucím portfoliu integrovaných ovladačů motorů společnosti Microchip, navštivte webovou stránku integrovaných ovladačů motorů založených na dsPIC DSC

Vývojové nástroje
Rozsáhlý ekosystém softwaru pro řízení motorů a nástrojů pro vývoj hardwaru pomáhá urychlit a zjednodušit proces návrhu a zkrátit dobu uvedení zákazníka na trh.Sada dsPIC33CK Motor Control Starter Kit (MCSK) a MCLV-48V-300W jsou dvě nové integrované vývojové desky pro řízení motorů založené na dsPIC33, které poskytují řešení pro rychlé prototypování s flexibilními možnostmi ovládání. MCSK obsahuje vývojovou desku nízkonapěťového řízení motoru dsPIC33CK, 24V třífázový BLDC motor, AC/DC adaptér, USB kabel a další příslušenství. Tato cenově výhodná sada podporuje rychlé prototypování aplikací řízení motorů, které pracují mezi 12 a 48 VDC s trvalým proudem až 10 A. Vývojová deska MCLV-48V-300W umožňuje rychlé prototypování třífázových synchronních motorů s permanentními magnety, které jsou dimenzovány mezi 12 a 48 VDC a jsou schopné dodávat trvalý proud až 25 A RMS na fázi. Tato invertorová deska představuje novou modulární koncepci, kdy je do desky vložen samostatný modul dual-in-line (DIM), který ji nakonfiguruje pro konkrétní dsPIC, DSC nebo MCU.

MotorBench Development Suite je bezplatný softwarový vývojový nástroj pro FOC založený na grafickém uživatelském rozhraní, který přesně měří kritické parametry motoru, automaticky ladí zisky řízení zpětné vazby a generuje zdrojový kód s využitím aplikačního rámce řízení motoru (MCAF).

https://www.microchip.com/en-us/products/microcontrollers-and-microprocessors/dspic-dscs/integrated-motor-drivers

 

Hodnocení článku: