Jste zde

Jednoduchá cesta do cloudu od Microchipu

Microchip uvádí na trh řadu vývojových desek, které usnadní propojení s cloudovými službami Amazon, Google nebo Microsoft. Spolehlivé a bezpečné připojení je základem každého inteligentního systému založeném na 32bitových procesorech nebo 8bitových mikrokontrolerech.

Společnost Microchip Technology představilo své IoT řešení pro sofistikované 32bitové procesory, ale také pro PIC, AVR mikrokontrolery.  Jako bezdrátové rozhraní se většinou používá Wi-Fi, Bluetooth nebo v budoucnu technologie 5G. Vše musí být dokonale zabezpečeno, a proto komunikace musí obsahovat bezpečnostní funkce založené na podpoře Trust Platform CryptoAuthentication.

Mezi cloudové partnery patří Amazon, Google a teď nově přidává platformu Azo IoT SAM MCU od Microsoftu. Se službami Azure IoT a s vývojovými nástroji MPLAB X lze bezproblémově připojit zařízení ke cloudu Microsoft Azure.

Vývojové nástroje

Microchip IoT staví na obrovském ekosystému vývojových nástrojů soustředěném kolem integrovaného vývojového prostředí MPLAB X (IDE). V rámci ekosystému můžete nalézt tzv. Generátory kódu jako je MPLAB X Code Configurator (MCC). Tyto generátory urychlují vývoj aplikačního kódu pro nejmenší mikrokontroléry PIC a AVR. Pro 32 bitové procesory jsou k dispozici softwarové knihovny Harmony.

Mezi vývojovými deskami naleznete verze, které mají integrovány funkce programování a ladění přímo na desce. Tyto desky potřebují jen USB kabel, který slouží i k napájení.

Vývojvé sady

Vývojová sada ATSAMA5D27-SOM1-EK1

Platforma pro rychlý vývoj prototypu založený na SAMA5D2 v pouzdře SiP a SAMA5D27-SOM1 (systém SAMA5D27 na modulu). Sada obsahuje základní desku s pájeným modulem ATSAMA5D27-SOM1. Modul je vybaven SIP ATSAMA5D27C-D1G-CU s integrovanou pamětí 128 MB DDR2 DRAM. SOM má funkci ICM pro správu napájení (PMIC), QSPI paměť, Ethernet PHY 10/100 Mbps a sériovou EEPROM s MAC adresou. SOM poskytuje 128 pinů pro GPIO pro všeobecné použití v systému.

Vývojová deska pro AVR-BLE

Začněte vytvářet aplikace Bluetooth Low Energy (BLE) během několika sekund s vývojovou deskou AVR-BLE, která obsahuje výkonný mikrokontroler ATmega3208 s modulem Bluetooth Low Energy RN4870. Jakmile otevřete krabici, budete moci provádět vizualizaci dat z akcelerometru a teplotního čidla. Má integrované funkce pro programování a ladění. AVR-BLE deska má plnou podporu v Atmel studiu a MPLAB X.

Vývojová deska AVR-IoT WA

Vývojová deska AVR-IoT WA obsahuje výkonný 8bitový modul MCm ATmega4808, bezpečnostní prvek ICEC ATECC608A CryptoAuthentication a plně certifikovaný síťový řadič ATWINC1510, který poskytuje nejjednodušší a nejefektivnější způsob připojení vestavěného integrovaného modulu na platformu IoT Core Amazon Web Services (AWS).

 

Vývojová deska AVR-IoT WG

Vývojová deska AVR-IoT WG obsahuje výkonný 8bitový modul MCm ATmega4808, bezpečnostní prvek ICEC ATECC608A CryptoAuthentication a plně certifikovaný síťový řadič ATWINC1510 Wi-Fi, který poskytuje nejjednodušší a nejefektivnější způsob připojení vašeho síťového ovladače do platformy Google Cloud IoT. Deska také obsahuje debugger a nevyžaduje žádný externí hardware pro programování a ladění MCU.

 

CEC1702 IoT Development Kit

 Snadné začlenění zabezpečení do designu pomocí vývojového kitu CEC1702 a Azure IoT Starter Kit s podporou Microsoft. Sada obsahuje vývojovou desku CEC1x02 včetně CEC1702PIM.,

 

 

Sada pro zabezpečení Google Cloud IoT Core Secure Authentication s 32bitovou MCU

Pomocí této sady se naučíte, jak implementovat hardwarově zabezpečit autentizaci do Google Cloud IoT Core včetně zařízení WINC1500 Wi-Fi, mikrokontroleru SAM D21 a bezpečnostního prvku ATECC608A.

 

 

 

KSZ9477 Managed Switch Evaluation s SAMA5D36 MPU

Vývojová deska pro vývoj aplikací postaveného na 7-portovém gigabitovém ethernetovém přepínači KSZ9477S, KSZ9567 a KSZ8567. Procesor SAMA5D3 řídí přepínač a zahrnuje bezpečnostní kodér ATECC508A. DSC1101 jsou referenční hodiny pro komunikaci GigE. Vývojovou desku lze použít k implementaci redundance sítě IEEE 1588v2, AVB a DLR / HSR.

 

 

Vývojová deska PIC-BLE

PIC-BLE Development Board obsahuje eXtreme Low Power (XLP) mikrořadič PIC16LF18456 s modulem RN4870 Bluetooth Low Energy. Díky tomu si usnadníte vývoj nízkoenergetické Bluetooth aplikace.  Naučíte se vizualizovat data z akcelerometru a teplotních senzorů. Tato deska nabízí plné možnosti programování a ladění a je podporována vývojovým prostředím MPLAB X.

Deska pro vývoj PIC-IoT WA

Vývojová deska PIC-IoT WA obsahuje výkonný PIC24FJ128GA705 MCU, ICEC ATECC608A CryptoAuthentication IC a plně certifikovaný síťový řadič Wi-Fi ATWINC1510, který poskytuje nejjednodušší a nejefektivnější způsob připojení k webovým službám Amazon Platform IoT Core (AWS).

 

Vývojová deska PIC-IoT WG

Vývojová deska PIC-IoT WG obsahuje výkonný PIC24FJ128GA705 MCU, bezpečnostní prvek ICEC ATECC608A CryptoAuthentication a plně certifikovaný síťový řadič ATWINC1510 Wi-Fi, který poskytuje nejjednodušší a nejúčinnější způsob připojení k platformě Google Cloud IoT. Deska také obsahuje palubní debugger a nevyžaduje žádný externí hardware pro programování a ladění MCU. Přeneste data světelného a teplotního senzoru do cloudu nebo připojte svůj vlastní senzor pomocí rozhraní mikroBUS ( MikroElekronika click Boards).

SAM E54 Xplained Pro Evaluation Kit pro FreeRTOS (Kabelové)

Díky této sadě se naučte, jak snadné je se připojit ke webovým službám Amazon (AWS). Je ideální volbou pro uživatele vyvíjející Edge aplikace pomocí FreeRTOS a přidružených knihoven zabezpečení. Základem desky SAM E54 Xplained Pro je nízkoenergetický mikrokontrolerem SAM E54 na bázi Arm Cortex®-M4 (MCU), který běží na 120 MHz. Tento MCU má vestavěné zabezpečení a podporuje různé komunikační protokoly, takže je vhodný pro použití v automobilových, průmyslových a IoT aplikacích. Lze ji použít s integrovaným vývojovým prostředím MPLAB X (IDE) a MPLAB Harmony v3.

 

 

SAM E70 Xplained Ultra Evaluation Kit pro FreeRTOS (Kabelové)

Sada SAM E70 Xplained Ultra Evaluation Kit a LAN8720 PHY Daughter Board poskytují síťové připojení a základní vývojovou platformu pro aplikace využívající FreeRTOS příslušné knihovny od společnosti Amazon. Pokud aplikace vyžaduje bezpečné připojení a úložiště klíčů, můžete snadno přidat jeden ze zabezpečených prvků ATECC60xx a připojit ji k desce SAM E70 Xplained Ultra. Vývojový kit je podporován MPLAB X IDE a MPLAB Harmony v3.

 

 

SAM L11 Xplained Pro Evaluation Kit

SAM L11 Xplained Pro je ideální pro vývoj s ultra nízkopříkonovým mikroprocesorem SAM L11 Arm Cortex. Procesory obsahují robustní zabezpečení, které zahrnuje Arm TrustZone, bezpečný start, šifrování, skladování bezpečnostních klíčů a detekce tamperu na úrovni čipu. Souprava je podporována ukázkovými příklady, které zahrnují důvěryhodné uložiště, bezpečný uzel LoRa IoT a Amazon Web Services (AWS) pomocí Trustonic Kinibi-M. K dispozici jsou příklady s dotykovou klávesnicí. Obsahuje soket microBUS a rozšiřující konektor Xplained pro rozšíření vývoje pomocí desek Xplained pro.

Sada Wi-Fi Smart Device Enablement Kit

Wi-Fi Smart Device Enablement Kit urychlíte vývoj aplikací s hlasovým ovládáním s Alexou. Tato sada umožní použít inteligentní reproduktor kompatibilní s Alexou nebo aplikaci Alexa pro ovládání vstupů / výstupů GPIO, dotazování senzorů a změnu barev LED.

 

 

 

 

Zero Touch Secure Provisioning kit pro AWS IoT

Vývojová sada, která naučí, jak implementovat hardwarovou funkci Root of Trust a zabezpečit autentizaci AWS IoT pomocí modulu Wi-Fi WINC1500, Cortex-M0 + ATSAMG55 a bezpečnostního prvku ATECC608a běžícího na FreeRTOS. Ukazuje, jak implementovat vzájemnou autentizaci s AWS IoT tím, že chrání soukromý klíč v JIL - vysoce zabezpečené úložiště klíčů. Souprava je schválena jako součást kvalifikačního programu zařízení AWS.

 

 

Video sekce

eXtreme Low Power PIC24 s krypto a RN4020 Bluetooth LE modulem

Rodina mikrokontrolerů PIC24 „GB2“ pracuje s modulem Bluetooth LE RN4020 a pomocí něho lze odesílat základní příkazová a řídicí data do tabletu Android. 

Ukázka důvěryhodného provedení aplikace se SAM L11

Bezpečné propojení SAML11 a teplotního senzoru. Toto provedení snižuje riziko nadapední malwerem.

Příklad použití Core IoT Authentication

Podívejte se, jak Google Cloud IoT v kombinaci s ATECC608A zvyšuje zabezpečení komunikace pomocí cloudové autentizace. Zvláště zajímavá je implementace s využitím JWT tokenu a TSL, která nabízí ohromnou flexibilitu. Optimalizovaná velikost kódu autentizace navíc umožňuje připojení a zabezpečení velmi malých mikrokontrolerů. Další informace naleznete na adrese: http://www.www.microchip.com/ATECC608A

Bezpečnostní funkce SAM L11

Rychlý přehled bezpečnostních funkcí SAML11, příklady použití, komplexní rámec řešení zabezpečení a ukázky zjednodušení implementace zabezpečení.

Aplikační poznámky

 

Další informace naleznete na www.microchip.com/IoT.

Hodnocení článku: