Jste zde

Jste připraveni na novou generaci WIZnet?

Společnost WIZnet právě spustila výrobu nové generace modulů Serial to Ethernet, založených na čipech W7500 a W7500P (moduly S2E), které jsou kompatibilní se stávajícími moduly WIZnet S2E s označením WIZ1XX.

Stejná HW platforma, stejné SW schéma

Stávající moduly S2E byly použity v různých oblastech, byly založeny na různých platformách MCU, což mělo za následek použití různých konfiguračních nástrojů a konfiguračních příkazů pro nastavení, navíc i komplikovanou technickou podporu. Pro minimalizaci komplikací WIZnet standardizoval sady příkazů a použil stejný softwarový modul pro nové moduly WIZ750SR a WIZ752SR.

Pinově kompatibilní náhrady, běžná a vylepšená konfigurace

Pro nové série WIZ750 a 752 vydal WIZnet konfigurační nástroj založený na rozhraní CLI (Command Line Interface) protože evidoval stížnosti na nástroj pro konfiguraci grafického rozhraní, který pracuje pouze pod operačním systémem Windows. Nový nástroj ke konfiguraci je implementován v Pythonu a může pracovat na jakémkoli systému, na kterém může běžet Python. Dávkové úkoly mohou být od nynějška vykonávány také.

Schéma nového názvosloví produktů tvoří dvě části - první část je "kategorie" a druhá část je "kompatibilní výrobek". Podívejme se tedy na níže uvedené příklady.

Příklad č.1: WIZ '750' SR - '100'

  • Kategorie: produkty s jedním sériovým portem mají označení 750
  • Kompatibilní produkt: 100 znamená, že je pinově kompatibilní s WIZ100SR

Příklad č.2: WIZ '752' SR - '120'

  • Kategorie: produkty se dvěma sériovými porty mají označení 752
  • Kompatibilní produkt: 120 znamená, že je pinově kompatibilní s modulem WIZ120SR

 

Služby výrobce při úpravě HW nebo SW

Nové moduly S2E společnosti WIZnet podporují různá sériová rozhraní: 3,3V TTL signál, RS-232/422/485, výrobce poskytuje služby v oblasti úpravy hardware.

Vývojáři z WIZnet umístili zdrojové kódy firmware i na svoji stránku Github. Uživatelé si tak mohou stáhnout a upravit zdrojové kódy podle vlastních potřeb nebo je možné o úpravu SW požádat přímo WIZnet.

Produkty série WIZ750 a WIZ752 nejsou momentálně ještě dostupné, o jejich dostupnosti Vás budeme včas informovat.

Více informací o produktech naleznete na mikrostránce Wiznet nebo nás kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: