Jste zde

Když zkusit AI, tak proč ne s BeagleY-AI?

Výpočetní výkon 4 TOPS spolu s klasickými výhodami SBC, tedy miniaturní rozměry, kompatibilita s řadou přídavných karet a otevřený zdrojový kód nabízí snadnou cestu k vyzkoušení strojového učení.

BeagleY-AI zapadá do řady BeagleBoard jak rozměry, tak kompatibilitou. Příslušenství, krabičky i doplňky třetích stran stejně jako open-source software běží dobře bez ventilátoru a obsahuje programovatelné procesory schopné provádět 4 biliony operací za sekundu (4 TOPS) vhodné pro provádění algoritmů deep learningu nebo umělé inteligence v různých podobách.

BeagleY-AI využívá široce dostupné a osvědčené procesory Texas Instruments, konkrétně SoC AM67A, který obsahuje čtyřjádrový 64bitový subsystém procesoru Arm, 2 univerzální digitální signálové procesory (DSP) a maticové vícenásobné akcelerátory (MMA), GPU, akcelerátory vidění a hlubokého učení a několik jader Arm Cortex-R5 pro řízení GPIO s nízkou spotřebou a nízkou latencí. Uživatelé mohou tyto výpočetní možnosti maximalizovat pomocí vysokorychlostních rozhraní PCIe, USB3 a Gigabit Ethernet spolu s několika možnostmi připojení snímání a displeje. Rozmanitost výpočetních zdrojů a rozhraní umožňuje optimalizovat výkon a spotřebu energie pro cílovou výpočetní zátěž.

Open-source od základu

BeagleBoard.org Foundation se snaží umožnit výzkumným pracovníkům, inženýrům a pedagogům, aby byli více seznámeni s výpočetními platformami, na které se spoléhají, a to až do té míry, že jim dává kontrolu nad dosahováním jejich vlastních cílů. BeagleY-AI je zásadním krokem na této cestě.  Umožňuje přizpůsobit chod systému tak, aby vyhovoval konkrétním potřebám projektu, a stavět jej na podrobném porozumění výpočetnímu výkonu, který je ve vaší laboratoři k dispozici. Konkrétně schopnost spouštět algoritmy hlubokého učení v reálném čase a přizpůsobovat tyto algoritmy pro sběr dat v reálném světě, aniž by bylo nutné další integrace hardwaru nebo závislá na řešeních s uzavřeným zdrojovým kódem.

BeagleY-AI je nejnovější a jeden z nejvlivnějších v dlouhé historii inovativních jednodeskových počítačů s otevřeným hardwarem navržených v komunitě BeagleBoard.org a volně licencovaných nadací BeagleBoard.org Foundation, která komunitu podporuje. 
BeagleY-AI je nyní k dispozici na objednávku s dostupností od distributorů BeagleBoard.org kolem 70 USD v červnu. Vyhledejte BeagleBoard.org distributory uvedené na beagley-ai.org. Podrobnou dokumentaci nebo další informace najdete na webu www.beagleboard.org.

Hodnocení článku: