Jste zde

Konektory pro průmyslový Ethernet od AMPHENOL ICC

Průmysl 4.0 je zaměřen na komunikaci mezi stroji, robotiku a automatizaci prostřednictvím rychlejších a chytřejších sítí, zejména průmyslového ethernetu. K tomu, aby bylo dosaženo stabilního vysokorychlostního připojení, je nutné použít robustní konektory, které odolají vibracím a vnějším rušivým jevům.

Zavedení několika nových ethernetových standardů způsobilo ve světě průmyslového internetu nemalou revoluci. Nyní senzory, vstupní i výstupní zařízení a cloud komunikují jedním jazykem. Ať už se jedná o jeden kroucený pár do vzdálenosti 1 km (10BASE-T1L) nebo připojení 10GBASE-T(Cat6A) přenášející data v reálném čase přes čtyři páry, AMPHENOL ICC nabízí celou řadu průmyslových ethernetových konektorů, které spolehlivě propojí jednotlivé části průmyslové sítě.

V nabídce nemohou chybět ani produkty pro propojení a montáž kabelů, které podporují Power over Ethernet (PoE) nebo Power over Data Line (PoDL). Díky tomu se ušetří nemalé náklady na kabeláž, jelikož zařízení lze napájet prostřednictvím stejného kabelu nebo dokonce přímo ze signálových vodičů.

SPE: Budoucnost průmyslového Ethernetu

Ethernet slouží mnoha moderním průmyslovým a komerčním aplikacím, jako je inteligentní osvětlení, inteligentní budovy, bezpečnostní systémy založené na IP a v neposlední řadě tovární automatizace s bezchybným přenosem dat. Digitální konektivita a modularita v průmyslových odvětvích znamená flexibilní výrobu.

Co je SPE?

Single Pair Ethernet neboli SPE je pokročilá a jednoduchá forma ethernetového připojení. Nahrazuje tradiční koaxiální kroucené kabelové vedení. SPE redukuje dřívější dva nebo čtyři páry kabelů na jediný pár. To nejen šetří místo, ale umožňuje využívat řadu komplexních standardizovaných komunikačních protokolů. SPE se může spolehnout na stávající architekturu a rozšířit připojení až na 1000 metrů pomocí technologie PoDL (Power over Data Link), která dodá systému maximální flexibilitu.

AMPHENOL ICC má díky své historii špičkové technické znalosti ve výrobě robustních a zapečetěných vysokorychlostních datových propojovacích konektorů pro průmyslové aplikace. Jsou klíčovým dodavatelem řešení Single Pair Ethernet, který je rozšířen nejen v průmyslu, ale i v automobilovém odvětví.

 

Výhody SPE konektorů

Konektory AMPHENOL ICC Single Pair Ethernet (SPE) přinášejí přímé ethernetové připojení k periferiím jako jsou senzory, akční členy nebo kamery. Tyto zařízení běžně pracují s rychlostí až 1 Gb / s a ​​z hlediska napájení je nutné přenést přes datové vodiče až 50 W.

Složitý protokol Fieldbus potřebuje ke své činnosti konverzní brány, které celou soustavu zbytečně zesložiťuje. Technologie SPE je jednoduchá, a navíc snižuje náklady na instalaci Technologie SPE je plně v souladu s normou IEC63171-6, která definuje elektrické i mechanické požadavky na průmyslový ethernetový konektor, včetně stínění pro náročné podmínky. Je logické, že jednopárový kabel snižuje náklady, hmotnost a prostor ve srovnání s dvou nebo čtyřpárovou variantou.

Tyto konektory jsou schopné přenést až 4A a jsou k dispozici ve svislé i vodorovné verzi pro montáž na desku plošných spojů. Konektory SPE poskytují kompletní stíněné rozhraní s kovovými západkami pro pevnost spoje a snadnou instalaci. Konektory SPE společnosti Amphenol ICC jsou kompatibilní s jinými síťovými produkty průmyslového standardu SPE a mohou tak poskytovat flexibilní řešení pro jedinečné aplikace.

Podrobnosti naleznete na stránkách výrobce: https://www.amphenol-icc.com/industrial-ethernet

Pro více informací kontaktujte distributora Codico (www.codico.com):
E-mail: Jakub.Novak@codico.com (tel.+420 727 985 514
 Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

 

Hodnocení článku: