Jste zde

Křemíkové kondenzátory BTD: vyšší výkon, menší rozměry

Kondenzátory na křemíku se stále častěji používají v chytrých telefonech a nositelných zařízeních a svými parametry předčí i vícevrstvé keramické kondenzátory.

 

ROHM vyvinula nové křemíkové kondenzátory řady BTD1RVFL. Křemíkové kondenzátory ROHM stojí na patentované technologii miniaturizace RASMID, umožňují zpracování v krocích po 1 μm, což eliminuje odštěpování během vnějšího formování a zlepšuje rozměrové tolerance v rozmezí ±10 μm. Tato malá odchylka ve velikosti produktu umožňuje montáž s užší vzdáleností mezi sousedními součástmi. Současně byla zadní elektroda používaná pro lepení na substrát rozšířena na okraj pouzdra, aby se zlepšila montážní pevnost.

První řada BTD1RVFL (BTD1RVFL102 / BTD1RVFL471), se skládá z nejmenších sériově vyráběných křemíkových kondenzátorů pro povrchovou montáž velikosti 01005 (0,1 palce × 0,05 palce) / 0402 (0,4 mm × 0,2 mm). Montážní plocha je zmenšena přibližně o 55 % oproti běžným produktům velikosti 0201 (0,2 palce × 0,1 palce) / 0603 (0,6 mm × 0,3 mm) na pouhých 0,08 mm2, což přispívá k větší miniaturizaci aplikací. Vestavěný ochranný prvek TVS navíc zajišťuje vysokou odolnost proti elektrostatickému výboji, která minimalizuje vývojové náklady pro opatření proti přepětí a další prvky návrhu obvodu.

ROHM plánuje v roce 2024 vyvinout druhou řadu s vynikajícími vysokofrekvenčními charakteristikami, které jsou ideální pro vysokorychlostní a velkokapacitní komunikační zařízení.

https://www.rohm.com/products/capacitors/silicon-capacitors/btd1rvfl102-product

Hodnocení článku: