Jste zde

Kvalitní zdroje od výrobce MORNSUN

Portfolio výrobce MORNSUN nabízí různé varianty zdrojů AC/DC, DC/DC, transceiverů, zesilovačů i napájecích driverů. Vedle toho jsou k dispozici filtry EMC/EMI, integrované obvody pro správu napájení nebo transformátory.

MINYX servis jako oficiální distributor výrobce MORNSUN Power nabízí široké portfolio jejich zdrojů. Založení této firmy sahá do roku 1998. Od té doby stihli založit oficiální pobočky v USA a v Německu, mají pět vývojových center, v kterých pracuje více jak 500 inženýrů. Jejich továrny jsou v pěti strategických technologických parcích. Vlastní více než tisíc patentů na zdroje a měniče. Většina jejich sortimentu je certifikována UL/CSA/TUV atd.

Sortiment MORNSUNu si můžeme rozčlenit do těchto skupin

Uzavřené AC/DC zdroje

Uzavřené zdroje AC/DC MORNSUN se vyznačují vysokou účinností, širokým výběrem a kompletními testy a ochranami EMC. Tyto zdroje odolají přepětí 300VAC na vstupu po dobu 5 s. Lze si vybrat jedno, dvoj nebo tří výstupové zdroje. Operační tepoty jsou -30 ~ +70°C. Spínané zdroje MORNSUN splňují normy IEC/EN61000-4, CISPR32/EN55032, IEC/UL/EN62368, EN60335, GB4943 a jsou široce používány v oblastech průmyslu, LED, ovládání pouličního osvětlení, zabezpečení, telekomunikací, inteligentních domácností atd.

AC/DC napájecí zdroje Open Frame

Napájecí zdroje AC/DC Open Frame se používají ve stále více nových aplikacích. Výrobce MORNSUN rozšiřuje a vylepšuje jejich portfolio produktů, aby poskytli rozmanitý výběr konfigurací. Rozsah těchto napájecích zdrojů je od 1W do 550W. Tyto zdroje na desku plošných spojů se vyznačují kompaktními rozměry, vysokou spolehlivostí, širokým rozsahem provozních teplot, a tak splní vaše požadavky v různých aplikacích.

DC/DC měniče

Tato skupina je nejpočetnější skupinou zdrojů výrobce MORNSUN. Proto si ji musíme pro lepší přehlednost rozdělit ještě na tři drobné podskupiny.

DC/DC měniče s pevným vstupem

Měniče stejnosměrného proudu MORNSUN s pevným vstupem o výkonu 0,2-3W mají kompaktní rozměry a jsou velmi výkonné. Lze je použít v aplikacích, kde je napětí vstupního zdroje stabilní. Měniče mají velmi kompaktní rozměry, a proto jsou ideálním řešením pro komunikační, přístrojové a průmyslové aplikace. Rozsah provozních teplot je -40°C až 85°C, u některých typů dokonce až 105°C, což je vhodné i pro automobilový průmysl. Doufáme, že tyto vysoce účinné měniče vynikající kvality a výhodné ceny se stanou ideálními pro vaše aplikační potřeby.

DC/DC měniče s širokým vstupním napěťovým rozsahem

DC/DC měniče s širokým vstupním napěťovým rozsahem se vyrábí od výkonu 1W až po 400W. Jsou vyráběny v pouzdrech SMD, SIP, DIP, Open frame a zapouzdřené s drátovými vývody, nebo ve variantě na DIN lištu. Zákazník si může vybrat dle své aplikace z jednoho, dvou nebo tří výstupních napětí. Izolační napětí se pohybuje u různých řad od 1kV až po 6kV. DC/DC měniče od výrobce MORNSUN mohou být používány v průmyslovém řízení, lékařských přístrojích, výkonové elektronice, přístrojové technice, železniční dopravě, komunikacích a spoustě dalších aplikacích. Doufáme, že tyto vysoce účinné, cenově výhodné měniče s vynikající kvalitou jsou ideální pro vaše potřeby.

DC/DC měniče s vysokonapěťovým výstupem

Vysokonapěťový výstupní stejnosměrný měnič MORNSUN může poskytovat výstup až 2000VDC. Rozsah výkonu je od 0,625W až do 40W. Tato řada je také vybavena neizolovaným výstupem s konstantním proudem 20mA, ochranou proti podpětí na vstupu, ochranou proti zkratu na výstupu a ochranou proti přepětí. Mají široké využití v oblastech, jako jsou fotonásobiče, hmotnostní spektrometrie, světelná spektrometrie, elektronové svazky, iontové svazky, lavinové diody.

DC/DC – spínací regulátory

Spínací regulátory od MORNSUNU jsou vysoce účinný neizolovaný stejnosměrný měnič s pouzdrem SIP, DIP, SMD nebo na DPS, jehož účinnost je vysoká až 95%. Nejnovější řada regulovaných výstupů K78xx-R4 uvedená na trh v nedávné době prošla zásadní změnou rozměrů a balení, které se vyrábí procesem SiP (system in package), tyto pouzdra jsou určená pro SMT montáž a výrobce udává lepší odolnost proti mechanickému poškození.  V jednoduchosti se dá říct, že je možné ve velkém množství případů, těmito typy nahradit klasické lineární regulátory LM78xx.

Transceivery

Tato skupina transceiverů doplňuje portfolio MORNSUNu. Jedná se o moduly, které izolují signály CAN, RS232, RS485 a izolovaný UART/SPI na CAN, nebo modul, který převádí sériovou linku na ethernet. Dále tyto moduly nabízí pouzdra DIP, SMD a Open Frame. Mají přepěťovou ochranu a ESD ochranu sběrnice. Jejich izolační napětí je až 1kV. Cílovými aplikacemi těchto transceiverů jsou průmyslová automatizace, řízení, senzory a pohony, medicínské aplikace, telekomunikace, bezpečnostní systémy, enviromentální aplikace, automotive, vlaky, IoT.

Izolační zesilovače

Izolační zesilovače mají galvanicky oddělené vstupní a výstupní obvody, včetně příslušných napájecích zdrojů. Společnost MORNSUN nabízí různé typy izolačních zesilovačů.

Akviziční zesilovače

Vysoce kvalitní akviziční izolační zesilovač. Izolovaný vstup akvizičního signálu 4 - 20mA, 0 - 5V/10V a další průmyslové konvenční analogové signály, jeho vstupní napájení a výstupní signál jsou ve stejné části, galvanicky oddělené od výstupního napájení a vstupního signálu.

Výstupní izolační zesilovače

Výstupní izolační zesilovače jsou moduly pro převod analogového signálu s proudovým/napěťovým vstupem, který je transformován na izolovaný proudový/napěťový výstup. Tento typ převodníku signálu má kromě nízkého teplotního driftu a vysoké linearity také nízkou spotřebu energie, nízké zvlnění a nízký šum.

Dvouvodičový izolační zesilovač

Jsou to moduly pro úpravu sběrných signálů s napěťovým vstupem a dvouvodičovou proudovou výstupní smyčkou. Modul je napájen prostřednictvím proudové smyčky a v zadní fázi převádí napětí na standardní izolovaný výstupní proud 3,7-22mA.

Oddělovače signálu

Oddělovače signálu izolují elektrická zařízení, která spojují přístroje v průmyslových oblastech s řídicí jednotkou. Izolují mezi vstupním a výstupním napájením a vstupním a výstupním signálem, čímž účinně snižují rušení v systémech automatického řízení. Pouzdro izolátoru signálu je tenké pouhých 12,5mm, tím ušetříte místo ve vašem zařízení.

Volitelná jsou balení SIP, DIP a Din lišta.

LED/IGBT Drivery

Vysoce kvalitní drivery IGBT a LED a napájecí moduly pro ovladače IGBT, které se vyznačují energeticky účinnou, robustní a kompaktní konstrukcí. Hybridní integrované ovladače IGBT jsou navrženy s vestavěným izolačním DC/DC měničem. Mohou tvořit bezpečnostní elektrickou izolaci mezi výkonovým polovodičem a řídicím obvodem pomocí vysokorychlostní optické vazby. Tato řada je vybavena spínací frekvencí až 40kHz, časovým resetem a ochranou proti zkratu, jakož i funkcemi měkkého vypnutí a poruchového výstupu. LED driver je step-down, zdroj konstantního proudu pro řízení vysoce výkonných LED s vysokou účinností a širokým rozsahem vstupního napětí, vysokou provozní teplotou a možností PWM stmívání, analogového stmívání a dálkového vypínání. Výrobek lze použít v oblastech, jako je pouliční osvětlení, speciálně řízené osvětlení, podsvícení, osvětlení v obchodních centrech, domácí osvětlení a osvětlení automobilů.

EMC a EMI Filtry

Filtry EMC se používají ke zlepšení výkonu v aplikacích s měniči výkonu. Jsou rovněž vhodné pro aplikace, které jsou citlivé na šum a elektromagnetickou kompatibilitu, jako jsou analogové obvody.

Filtry EMI jsou vhodné pro analogové obvody a jsou cenově velmi výhodné, navíc s malými rozměry. Přepěťová ochrana se používá ke zlepšení charakteristik citlivosti na přepětí v aplikacích s měniči DC/DC.

Integrované obvody pro správu napájení

Společnost MORNSUN uvedla na trh vlastní elektronické integrované obvody podle různých produktových řad. Integrované obvody zahrnují typy:

  • řízení napájení AC/DC
  • řízení napájení DC/DC
  • pro rozhraní CAN/RS485/RS422
  • pro startéry
  • pro řízení úspory energie stykačů
  • pro digitální izolátory

Integrované obvody MORNSUN lze použít v průmyslových zařízeních, v aplikacích řízení procesů, systémech sběru dat, automatizaci budov, inteligentních měřičích.

Transformátory

Transformátory jsou součástí napájecích jednotek, které slouží ke snížení napájecího napětí na požadovanou úroveň. Tyto transformátory lze sladit s navrženými integrovanými obvody od MORNSUNU a dosáhnout tak konstrukce napájecího zdroje typu flyback nebo push-pull. Pouzdra těchto transformátorů jsou v provedení SIP a SMD. Výrobce rozděluje tyto trafa do čtyřech základních skupin.

  • AC/DC transformátory
  • DC/DC transformátory
  • Proudové transformátory
  • Proudově kompenzované tlumivky

Oficiálním distributorem pro Českou a Slovenskou republiku je společnost MINYX servis s.r.o. - https://www.minyx.cz/cs/ 
Pro technickou podporu a pro zaslání katalogu prosím kontaktujte emailem: sinderbal@minyx.cz. Můžeme pro Vás zajistit vzorky na testování v krátkém dodacím termínu.

Hodnocení článku: