Jste zde

Laserový částicový snímač Panasonic zjistí částice o velikosti od 0,3 µm

Snímač SN-GCJA5 představuje možné řešení pro sledování kvality vzduchu, klimatizace, automatizaci budov, chytré domácnosti, systémy topení a větrání, čističky vzduchu, nebo aplikace na monitorování prostředí.

Laserový částicový snímač SN-GCJA5 je vybavený inovativním optickým snímačem, který umožňuje dlouhodobé fungování a přesnou detekci částic o velikosti již od 0,3 µm. Špičková technologie rozptylu laserového světla umožňuje snímači rychle reagovat, když zjistí kouř, prašnost v ovzduší nebo jiné nebezpečné znečištění. Snímač SN-GCJA5 lze díky jeho rozměrům 37 x 37 x 12 mm snadno začlenit do spousty různých zařízení na monitorování kvality ovzduší. Nabízí snadné připojení přes rozhraní I²C a UART (TTL) a ve spoustě oblastí překonává běžné produkty na bázi LED diod.

Klíčové vlastnosti laserového částicového snímače Panasonic SN-GCJA5:

  • Vysoce přesný laserový snímač, který ve vzduchu zjišťuje miniaturní polétavé částice, jako jsou PM2,5, PM10 a PM1.
  • Laserová dioda pro vysokou přesnost, citlivost a rychlost reakce.
  • Automatická kalibrace.
  • Optimalizované vzduchovody, které minimalizují hromadění prachu a umožňují tak předcházet vzniku elektrické vodivosti.
  • Zabudovaný mikropočítač, který analyzuje profil vln a přes rozhraní I²C a UART vysílá převedený signál hustoty (μg/m3).

Společnost Panasonic Industry Europe GmbH je součástí globální skupiny Panasonic Group a specializuje se na vývoj produktů pro automobilový a jiný průmysl. Její rozmanité portfolio zahrnuje elektronické součástky, zařízení či moduly až kompletní řešení a vybavení pro výrobní linky v řadě různých oborů.

Částicový snímač Panasonic SN-GCJA5 distribuují společnosti Farnell

 

Hodnocení článku: 

Komentáře

Zajimalo by me, jak si vede v porovnani s SPS30 od Sensirionu. Ten mame totiz uz par let v mistnosti, kde spolehlive detekuje, kdyz tu mame kour, nebo kdyz jde kour zvenku pri vetrani (=vime, kdy prestat vetrat). Zejmena to porovnani v dlouhodobem horizontu, kde se Panasonic chlubi, ze diky softwarove kompenzaci usazenych prachovych castic na fotodiode je schopen poskytovat konzistentnejsi vykon.

Nezkousel je nekdo porovnat?