Jste zde

Lithiové baterie FANSO - vysoká hustota energie a nízké samovybíjení

Mimořádně dlouhá životnost a energie  - to jsou ideální zdroje energie např. pro IoT aplikace.

Společnost FANSO Battery je díky zkušeným odborníkům a technikům, kteří pracují v této oblasti jedním z nejkvalifikovanějších výrobců primárních lithiových baterií v Číně.

Hlavními produkty jsou 3,6 V Li-SOCl2 3,0 V Li-MnO2 baterie. Firma disponuje 16 moderními výrobními linkami, na kterých dokáže ročně vyrobit až 80 milionů kusů baterií.
LiSOCl2 – (Lithium tionylchlorid) 3,6V články mají nejvyšší hustotu energie a napětí ze všech komerčních typů primárních baterií s životností 10 až 15 let. Tyto články jsou ideální pro aplikace vyžadující velmi nízký trvalý proud a/nebo mírně vyšší pulzní proud.

Mimořádně dlouhá životnost a nízké samovybíjení z nich činí ideální zdroje energie pro bezdrátové měřící senzory, které musí být funkční dlouhá léta bez údržby.

Baterie s cívkovou a hrníčkovou konstrukcí

K dispozici jsou dva odlišné konstrukční typy LiSoClbaterií: s cívkovou (Spiral type) a hrníčkovou (Bobbin type) konstrukcí.
U obou verzí má elektrolyt v pevném skupenství relativně vysokou impedanci. Jedním ze způsobů, jak vyřešit tento problém s impedancí, je zvětšit povrchovou plochu použitím spirálovitě vinuté katody. Toto řešení bohužel není bez následků.
Nevýhodou spirálovitě vinuté konstrukce je např. snížená hustota energie (v buňce je více neaktivního materiálu) a kratší životnost (větší povrchová plocha vede k vyšší míře samovybíjení).

LiSOCl2 baterie hrníčkové konstrukce (Bobbin type) se obzvláště dobře hodí pro nízkoproudové aplikace vzhledem k vysoké hustotě energie, velmi nízké míře samovybíjení a až 40 letému provozu. LiSOCl2 baterie této konstrukce také nabízejí rozšířený teplotní rozsah od -55°C do +125°C. Díky vysoké kapacitě, malé velikosti a schopnosti odolávat velkým výkyvům tlaku, teploty a nárazů jsou LiSOCl2 ideální pro použití na vzdálených místech a v extrémních prostředích.

Společnost FANSO vyrábí oba typy baterií LiSOCl2 – hrníčkového typu (Bobbin type) s příponou „H“ a spirálového typu (Spiral type) s příponou „M“. K dispozici jsou standardní velikosti 1/2AA, 2/3AA, AA, C a D s axiálními vývody nebo bez nich.

Ve svém portfoliu nabízí i 3,0V LiMnO2 baterie, které mají několik výhod, např. obsahují nehořlavý elektrolyt, proto mohou být přepravovány bez omezení, mají nízký samovybíjecí efekt a dobrý výkon při nízkých teplotách.

Velmi zajímavým form faktorem baterií LiMnO2 je typ Ultra Thin, který je vhodný pro velmi tenká zařízení, jako jsou kreditní karty nebo speciální nositelná zařízení (wearables).

Silné a slabé stránky jednotlivých technologií používaných při výrobě lithiových baterií:

V neposlední řadě zmíníme i  superkondenzátory SLC1016 a SLC1025, které se používají v zapojení paralelně s bateriemi LiSoCl2 a výrazně zvyšují životnost baterie v impulsním režimu.

Další technické informace o bateriích FANSO se dozvíte v přiloženém dokumentu.

Nejpoužívanější typy baterií najdete v našem skladovém sortimentu. Pokud potřebujete více informací k produktům značky FANSO, v SOS electronic vám rádi poradí na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.