Jste zde

LTE antény na flexi plošném spoji pomohou konstruktérům

Využití flexibilních plošných spojů rozšiřuje možnosti vestavby antén do zařízení. Nové antény britské Novocomms to potvrzují.

Pod označením FPCB LTE 4G se skrývá LTE anténa, která pokryje pásma LB, MB i HB. Zatímco u standardních antén je vždy potřeba konstrukci zařízení a krytu přizpůsobit konstrukci zářiče, u antény, namalované na flexi plošném spoji lze anténu vtěsnat i do složitějších výlisků i do zcela ohebných materiálů. To je výhodou například u zdravotnické techniky, vyžaduje to ale určitou míru customizace.

Novocomms se proto nesoustředí na typové produkty, ale na dodávky antén na míru potřeb zákazníků. Má proto vlastní tým specialistů na RF produkty i senzoriku.

Vysoká míra přizpůsobení produktů je společným rysem celého byznysu flexibilních plošných spojů. Jejich aplikační možnosti jsou vykoupeny návrhem na míru. Mechanické provedení se přizpůsobí konkrétní aplikaci s rozměry a tvarem antény. Tradičním kritickým místem u flexi plošných spojů jsou konektory nebo připojovací kabely. U antén je ve finále rozhodující RF charakteristika z pohledu šířky pásma, vyzařovacího diagramu, zisku a impedance.

Novocomms v současnosti nabízí návrh antén pro 4G, Wi-Fi, Bluetooth i satelitní frekvenční pásma pro všechny typy IoT apikací.

http://www.novocomms.com/

Hodnocení článku: