Jste zde

LTSpice knihovna ROHM nabízí 3 500 modelů včetně SiC a IGBT prvků

ROHM umožňuje konstruktérům začlenit výkonová zařízení do simulací obvodů. Tím se pokrytí modelů LTspice ROHM zvyšuje na více než 80 % všech produktů včetně diskrétních výkonových polovodičů .

ROHM během roku 2023 rozšířila knihovnu LTspice o data pro simulaci obvodů. LTspice modely obsahují schémata zapojení a prohlížeče průběhů, které umožňují konstruktérům předem zkontrolovat a ověřit, zda se obvod bude v provozu chovat tak, jak bylo navrženo. Kromě stávající řady bipolárních tranzistorů, diod a tranzistorů MOSFET přidal ROHM napájecí zařízení SiC a IGBT, čímž zvýšil počet modelů LTspice na více než 3 500 pro diskrétní součástky. Tím se pokrytí modelů LTspice na webových stránkách společnosti ROHM zvyšuje na více než 80 % všech produktů - poskytuje větší pohodlí vývojářům při používání simulátorů obvodů, které obsahují diskrétní produkty, nyní včetně napájecích zařízení. 
V posledních letech rostoucí používání simulace obvodů pro návrh obvodů rozšířilo počet používaných nástrojů. Mezi nimi je LTspice atraktivní volbou pro řadu uživatelů, od studentů až po zkušené inženýry ve známých společnostech. Na podporu těchto a dalších uživatelů rozšířila společnost ROHM svou knihovnu modelů LTspice pro diskrétní produkty.

Kromě produktových stránek přidala společnost ROHM v říjnu stránku Design Models, která umožňuje přímé stažení simulačních modelů. K dispozici je také dokumentace o tom, jak přidávat knihovny a vytvářet symboly (schematické symboly), která usnadňuje návrh obvodů a provádění simulací.

Do budoucna bude společnost ROHM i nadále přispívat k řešení problémů s návrhem obvodů rozšiřováním počtu modelů kompatibilních s různými simulátory a zároveň poskytovat webové nástroje, jako je ROHM Solution Simulator, aby vyhovovaly rostoucím potřebám zákazníků.

https://www.rohm.com/support/design-model

 

Hodnocení článku: