Jste zde

MCU RL78/G24 dostávají akcelerátor pro systémy řízení motorů a napájení

Systémové jádro doplňuje oddělený akcelerátor, určený pro samostatné úlohy, jako je jako je řízení invertorů, šifrování, senzoriky nebo výpočetní operace.

Renasas představil další nové mikrokontroléry řady RL78, která zahrnuje 8bitová a 16bitová zařízení pro aplikace citlivé na napájení. RL78/G24 nabízí nejvyšší výkon ze všech zařízení v rodině RL78 a přidává koprocesor, označovaný jako Flexible Application Accelerator (FAA). Taková architektura je běžná u SoC obvodů, určených pro aplikace zpracování videa, dat ze senzorů i strojové učení, takže není překvapivé, že ji Renesas nabízí také pro další aplikace. Vylepšené a interními jádry sdílené periferní funkce zařízení, včetně analogových a časových schopností, jsou ideální pro řízení motorů, napájecích systémů a řízení osvětlení. Že to se systémy osvětlení myslí Renesas vážně, prozrazuje také standard DALI mezi podporovanými typy rozhraní.

FAA může efektivně a nezávisle na CPU distribuovat úkoly, jako je řízení střídače, šifrování, snímání a aritmetické operace, čímž se podstatně zvyšuje rychlost zpracování. „Tradičně bylo zpracování prováděno pouze jádrem CPU a na CPU byla kladena značná zátěž. Ladění k dosažení rovnováhy mezi vysokorychlostním zpracováním a zatížením CPU zabralo značné množství času," řekl Osamu Ogura, manažer vývoje softwaru, divize vývoje průmyslových systémů společnosti Tessera Technology, partnera ekosystému Renesas. "Se schopností FAA, která přichází s RL78 / G24, jsme byli schopni rozdělit komunikační zpracování pro CPU a řízení výkonu jako u FAA. To nám umožnilo celkově zkrátit dobu vývoje."

Klíčové vlastnosti řady RL78/G24

  • CPU pracující na 48 MHz (max.) a FAA pracující nezávisle na CPU
  • 12-bitový A/D převodník schopný simultánního vzorkování 3 kanálů s maximální rychlostí konverze 1 μs (mikrosekunda)
  • Vysokorychlostní komparátor s latencí 50 ns (nanosekundy) typ.
  • Vybaveno funkcí DALI-2 pro standard komunikace osvětlení
  • Vysokoteplotní podpora až do 125°C
  • Nabídka kompaktního balení s možností nejmenšího balení 3 mm x 3 mm

RL78/G24 nabízí standby režim pro snížení spotřeby energie. Zákazníci si mohou vybrat ze dvou režimů, režimu HALT, který snižuje spotřebu energie o 60 % ve srovnání s běžným provozním režimem, a režimu STOP, který snižuje spotřebu energie o 99 % ve srovnání s režimem HALT. Tyto režimy úspory energie umožňují zařízení celkově spotřebovávat méně energie.

Vývojové prostředí

Vývojáři vyvíjející s RL78/G24 mohou pomocí Smart Configuratoru snadno generovat kód ovladače pro periferní funkce prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní (GUI), podobně jako u jiných RL78 zařízení. Renesas také nabízí Model-Based Design pomocí MATLAB a Simulink. Jako zkušební prostředí mohou uživatelé využít Fast Prototyping Board (FPB), která je dodávána s rozhraními Arduino Uno a Pmod Type 6A a konektory Grove pro přístup ke všem pinům. Kromě toho mohou zařízení ladit a programovat pouze pomocí kabelu USB. K dispozici jsou také vyhodnocovací sady pro motorové aplikace a aplikace napájení/osvětlení, které jsou ideální pro počáteční vyhodnocení jednotlivých aplikací.

www.renesas.com/rl78g24.

Hodnocení článku: