Jste zde

MCU RX23E-B integruje 24-bitový AD převodník s 125kSPS

Nový 32-bitový MCU integruje 24bitový Delta-Sigma A/D převodník schopný dosáhnout sběru až 125 000 vzorků za sekundu.

Konstruktéři průmyslových senzorových systémů řeší obvyklé dilema, jak dosáhnout potřebné přesnosti u miniaturních zařízení a zároveň minimalizovat náklady. U vysoce přesných a rychlých senzorů je často složité dosáhnout požadované rychlosti snímání při vyšších frekvencích, pokud senzor, A/D převodník, filtry, řídící a komunikační bloky nelze umístit na dostatečně malý plošný spoj. V takovém případě narůstá potřebný počet komponent pro zajištění integrity signálu a komunikaci jednotlivých bloků.
Konstruktéři tak nejraději sahají po tzv. distribuovaném zpracování, kde místo spoléhání na vyhrazený MCU pro správu všech funkcí může každá funkce fungovat jako samostatný modul, který je zodpovědný za úkoly, jako je řízení motoru, měření senzoru a řízení teploty. Vzhledem k tomu, že každý modul potřebuje pro výpočty MCU, mohou inženýři vyvíjet senzorové moduly snadněji pomocí MCU s vestavěným AFE, než kombinovat diskrétní čip AFE a samostatný MCU.

Přesně pro tento účel vyrábí Renesas řadu MCU s integrovaným analog-front-endem RX23-E.  Nejnovější přírůstek, model RX23E-B, je 32bitové zařízení z oblíbené rodiny RX s vysoce přesným AFE, které je speciálně navrženo pro systémy, které vyžadují rychlé a přesné měření analogového signálu.

Ve srovnání s modelem RX23E-A dokáže zpracovat přesnou A/D konverzi a zároveň snížit efektivní efektivní hodnotu šumu na 1/3 (0,18 μVrms @1kSPS). ModelRX23E-B umožňuje rychlejší a přesnější měření kritických parametrů, jako je deformace, teplota, tlak, průtok, proud a napětí, takže je ideální pro špičková senzorová zařízení, měřicí přístroje a testovací zařízení. Model RX23E-B nabízí dostatečný výkon také pro řízení snímačů síly používaných v průmyslových robotech, které často vyžadují měření rychlostí až 10 μsec (100 000 vzorků za sekundu).

Podobně jako model RX23E-A je i modelRX23E-B vybaven procesorem RXv2 s frekvencí 32 MHz a instrukční sadou pro digitální zpracování signálu (DSP) a jednotkou s plovoucí desetinnou čárkou (FPU).  Nabízí nové periferní funkce, jako je 16bitový D/A převodník, který umožňuje nastavení měření, autodiagnostiku a výstup analogového signálu. Analogový vstup zařízení +/-10V umožňuje měření +/-10V s 5V napájecím zdrojem bez nutnosti externích komponent nebo dalšího napájení. Součástí je také LCD ovladač s maximálně 40 SEG x 4 COM a funkcí hodin reálného času (RTC).

Model RX23E-B nabízí verzi, která podporuje rychlost přenosu dat A/D až 125 kSPS, a verzi, která podporuje až 31,25 kSPS. Oba produkty nabízejí flexibilní nastavení přenosové rychlosti v rozsahu od 3,8 SPS až po maximální hodnotu, což uživatelům umožňuje zvolit nejlepší rovnováhu mezi přenosovou rychlostí a šumem pro jejich specifické systémové požadavky. Produkty jsou k dispozici v 5,5 mm čtvercovém 100pinovém pouzdře BGA a 6 mm čtvercovém 40pinovém pouzdře QFN pro kompaktní aplikace, stejně jako v pouzdrech se širokými kolíky od 48 do 100 pinů.  

www.renesas.com/rx23e-b .

Hodnocení článku: