Jste zde

Jauch: vybroušený jako krystal

Pokud potřebujeme přesnou frekvenci, obvykle sáhneme po krystalech nebo krystalových oscilátorech. Pokud chceme stabilní funkci v širokém rozsahu teplot a různých zapojeních, sáhneme po produktech osvědčeného výrobce.
Krystaly patří k součástkám, u kterých se při výběru zpravidla díváme pouze na jejich kmitočet a pouzdro. To je ve většině případů dostačující, ale už méně známy a porovnávány jsou mnohé další kvalitativní parametry (nemusí být ani uvedeny v katalogovém listu), které závisí hlavně na technologii výroby a rovněž kvalitě samotného krystalu. Kvalita (Q), nízký fázový šum, stabilita oscilací, nízká citlivost vůči mechanickým vibracím a další faktory přitom ovlivňují, zda bude dané zařízení v praxi fungovat i za méně příznivých podmínek (teplota, zatížení, úroveň buzení, stárnutí, ...).
 
Krystaly a krystalové oscilátory německé společnosti Jauch patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu k dispozici a zároveň jsou cenově dostupné. V portfoliu distributora, společnosti SOS electronic, proto v tomto segmentu najdete pouze tyto kvalitní součástky s garantovanými parametry.
 
Výrobní portfolio společnosti Jauch přitom bude velmi široké, od běžných krystalů v pouzdře HC49/U až po miniaturní SMD verze. Oblíbené a častokrát i výhodnější jsou oscilátory, které mají v pouzdře zabudovánu elektroniku oscilátoru a poskytují výstupní signál požadované frekvence (obyčejně HCMOS). V nabídce společnosti Jauch najdeme i napětím řízené oscilátory VCO a také mimořádně stabilní, teplotně kompenzované oscilátory TCXO. Nejlepší přehled o základních sériích pak získáte z letáku Jauch - přehled produktů.
 
V rámci stabilní skladové nabídky distributora najdete řady v pouzdře HC49/U, nízké SS4 a také SMD SMU4. V případě zájmu o jakýkoliv typ z nabídky firmy Jauch pište na info@soselectronic.cz.
 

 

Základní přednosti a výhody:

 
  • špičkový evropský výrobce
  • kvalitní součástky s garantovanými vlastnostmi
  • stabilní oscilace i v nepříznivých podmínkách
  • technická podpora
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: