Jste zde

STM32 F0 sází na propojitelnost

USB 2.0 bez krystalu nebo rozhraní CAN rozšiřují možnosti konektivity nejnovějších STM32 s jádrem ARM® Cortex™-M0 a také větší pamětí.

Společnost STMicroelectronics rozšířila řady svých mikrokontrolérů STM32 F0, opírajících se o jádro ARM® Cortex™-M0, o další modely s podporou návrhu rozhraní USB bez krystalu, dále pak přesného snímání a také „chytrého“ řízení napájení pro nové generace smart zařízení či dalších produktů, vyžadujících vzájemnou propojitelnost nejrůznějšího typu (CAN, USART, I²C, SPI (I²S) a HDMI CEC). Nová řada STM32F0x2 přináší kombinaci vlastností se kterou se v dalších prvcích s ARM Cortex-M0 běžně nesetkáme, např. podporu pro CAN a full-speed USB 2.0 kontrolér s taktovacím systémem s vlastní kalibrací pro další zjednodušení návrhu a úsporu vnějších obvodů. Vylučuje totiž potřebu externího krystalového oscilátoru pro generování přesných hodin, vyžadovaných USB protokolem.
 
Další z funkcí USB pak zahrnují podporu detekce BCD (Battery Charger Detection), umožňující bateriově napájeným systémům pružněji optimalizovat dobu nabíjení, nebo též řízení LPM (Link Power Management) pro dosažení úspory energie v kontextu rozšířeného systému řízení. Samostatné napájecí části pro analogová rozhraní a číslicové vstupy / výstupy zase umožňují nízkonapěťovou činnost při současném zachování většího dynamického rozsahu z hlediska napětí během přesných měření na analogových perifériích.
 
 
Řada obvodů STM32F0x2 nabídne 16 až 128 Kbyte Flash s možností volit mezi 20 až 100vývodovými pouzdry typu TSSOP, LQFP, UFQFPN, UFBGA, WLCSP, příp. též jako čip. Vyrábí se již nyní, zatímco při odběru 10 000 ks zaplatíme v případě 64 Kbyte varianty v pouzdrech UFQFPN48, STM32F072C8U6, již od $1.32. Více na http://www.st.com/stm32f0x2-pr.
 
Hodnocení článku: