Jste zde

MedTech Beyond: Nový video seriál zkoumá měnící se prostředí lékařských přístrojů

DigiKey představila ve spolupráci s NXP a RECOM Power nový video seriál MedTech Beyond. Seriál zkoumá, jak lékařské technologie vytvářejí příležitosti k delšímu a spokojenějšímu životu - od nositelné elektroniky zařízení přes imerzivní technologie až po inovace založené na umělé inteligenci.

„Potřeby zdravotní péče i technologie se rychle vyvíjejí, a proto je společnost DigiKey hrdá na to, že může podporovat potřebný technologický pokrok,“ prohlásil Josh Mickolio, manažer pro rozvoj dodavatelů bezdrátových technologií a Internetu věcí společnosti DigiKey. „Pokroky v oblasti zdravotnických technologií zlepšují všechny aspekty zdravotní péče a v konečném důsledku vedou k delšímu a spokojenějšímu životu.“ 
„Naše napájecí zdroje hrají klíčovou roli při zajišťování bezchybného provozu nejmodernějších lékařských přístrojů a zaručují jejich přesnost a spolehlivost,“ řekl Chris Wolf, prezident společnosti RECOM Power. „Ve společnosti RECOM jsme hrdí na to, že přispíváme k rozvoji lékařských technologií, a jsme i nadále odhodláni podporovat zdravější a propojenější svět.“ 
„Důležitou změnou v oblasti zdravotnických technologií je ,rozsah‘ péče, protože vidíme zvýšenou potřebu řídit zdravotní péči v domácnosti,“ uvedl Luca Difalco, senior viceprezident pro globální prodejní nabídky společnosti NXP Semiconductors. „Naše technologie umožňuje demokratizaci monitorování zdraví a diagnostiky a zároveň pomáhá zajistit bezpečnost dat a zařízení. Schopnost nabízet vyspělou kvalitu, dlouhý životní cyklus výrobků a široké portfolio nabídek dává společnosti NXP® dobré předpoklady k tomu, aby pomohla rozvoji medicínského průmyslu.“

První ze tří dílů tohoto seriálu - „Holistické zdraví“ - je nyní k dispozici na webových stránkách společnosti DigiKey a zabývá se vývojem osobního wellness a péče o pacienty s využitím technologií. Osobní wellness technologie se již neomezují pouze na počítání kroků. Nová generace péče o pacienty a personalizovaných zdravotnických přístrojů využívá nejnovější technologie k zajištění lepších zkušeností pacientů a holističtějšího pohledu na každodenní zdraví.

Druhý díl - „Inženýrství pro lepší zdravotní výsledky“ - se zabývá tím, jak u lídrů v oboru probíhají inovace v zákulisí. Vzhledem ke kriticky důležitému významu bezpečnosti pacientů čelí inženýři, konstruktéři a dodavatelské řetězce lékařských přístrojů většímu tlaku, než většina ostatních. 
Třetí a poslední díl první řady seriálu - „Léčba zítřka“ - zkoumá velké myslitele, kteří hledají další průlom v oblasti lékařských technologií. Zjistěte, jak dnešní inovace pomáhají diagnostikovat a léčit nemoci zítřka - od diagnostiky pomocí umělé inteligence až po prediktivní analýzu.

Pokud se chcete dozvědět více o video seriálu a o tom, jak společnost DigiKey podporuje rychle se rozvíjející odvětví zdravotnických technologií, navštivte webové stránky společnosti DigiKey.

https://www.digikey.cz/cs/resources/technology/medical-tech

Hodnocení článku: