Jste zde

MeiG – správné řešení pro NB-IoT

MeiG SLM156 je miniaturní LPWAN modul s podporou NB-IoT/Cat.M/EGPRS a průmyslovým rozsahem pracovních teplot od(-40 °C do +85°C vhodný pro IoT aplikace včetně lokalizačních služeb GNSS.

Ve spolupráci s výrobcem MeiG uvádíme na český trh úzkopásmový modul pro IoT řešení. Jedná se o modul nazvaný SLM156. Tento modul má několik zásadních výhod a parametrů, které u něj rozhodně vidíme jako velkou přednost a výhodu. Modul SLM156 se řadí do kategorie LPWAN neboli česky nízkoenergetická širokopásmová telekomunikační síť. Mezi tyto sítě patří SIGFOX, LoRa, NarrowBand, LTE-M apod. Podporuje NB-IoT Cat.M a EGPRS. Zároveň podporuje standard Release 14, LTE Category M1 a NB2. Má velmi nízkou spotřebu. Podporuje VoLTE, GNSS (GPS, GLONASS, BeiDou). Jeho rozměry jsou 21x20x2,3mm a tím pádem je použitelný i ve velmi malých zařízeních. Nejenom velikost, ale také pouzdro LCC je velmi vhodné jak pro ruční, tak pro strojové osazení. Jeho nízká cena zároveň umožňuje použití v aplikacích jako jsou například: chytré měřiče energií, chytrá parkoviště, bezpečnostní prvky, zemědělství, monitoring životního prostředí, a především široký rozsah použití v M2M aplikacích. Další výhodou je široký rozsah pracovních teplot.

Hlavní parametry modulu jsou:

  • Podpora NB-IoT/Cat.M/EGPRS
  • Podpora Rel. 14 LTE Cat. M1 a NB2
  • Kompaktní pouzdro LCC o rozměrech 21x20x2,3mm a váha 3g
  • Velmi nízká energetická spotřeba
  • Integrované internetové protokoly a standardy (TCP, UDP, PPP, FTP, http, SMTP, PING, QMI, PAP, CHAP, IPv4/IPv6, CoAP, MQTT, DNS client, DTLS)
  • Průmyslový rozsah pracovní teploty (-40 ~ +85°C)
  • Podpora VoLTE
  • Podpora vysoko rychlostního USB2.0
  • Podpora polohových systémů (GPS, GLONASS, BeiDou)

Datasheety ke stažení najdete na konci článku.

Společnost MeiG se pomalu ale jistě začíná dostávat mezi největší hráče celosvětového trhu s komunikačními moduly. MINYX servis je jejím výhradním distributorem pro Českou a Slovenskou republiku.

Hlavní sídlo mají v Shenzhenu (Čína). Mají tři hlavní vývojová centra a přes tisíc kvalifikovaných lidí ve vývoji.

Hlavními linkami jsou moduly SoC (System on Chip). To jsou takové moduly, které obsahují vlastní operační systém přímo na chipu modulu. V těchto modulech se řadí mezi nejlepší. Dále mají vlastní 5G a LTE moduly. Zasahují také do automotive oblasti a mají vlastní komunikační modul pro použití v automobilovém průmyslu, který má i všechna potřebná schválení a certifikace.

MINYX servis drží skladem operativní skladovou zásobu pro rychlou reakci v případě nutnosti vývoje.

V případě zájmu o rozsah portfolia nás prosím kontaktujte na sinderbal@minyx.cz. Obratem Vám poskytneme potřebné informace a vzhledem k dlouholeté praxi v oboru Vám pomůžeme nasměrovat Váš vývoj správným směrem k úspěšnému cíli.

Hodnocení článku: