Jste zde

Mentor Xpedition má nový modul pro návrh testů od XJTAG

K volně dostupným nástrojům přidává Mentor nástroj pro validaci JTAG testů již ve stádiu návrhu desky plošného spoje. Potvrzuje tak, že součástí každého vývoje je i návrh testovacích systémů pro různá stádia sériové výroby.

Architektura desek plošných spojů se neustále zahušťuje, roste počet součástek, a to přináší problémy při testování. U vícevrstvých spojů, osazených čipy v BGA pouzdrech testovací přípravek na jednotlivé piny nedosáhne, takže je nutné využít testery a postupy JTAG. Zatímco vývoj desky používá knihovny dílů pro daný software, na které se lze spolehnout, návrh JTAGu tyto zdroje použít nemohl. Je jasné, že to představuje možný zdroj chyb, na které se zpravidla přijde až při prvním spuštění testu u první vyrobené série desek. To stojí čas a peníze.

Firma XJTAG se na tento problém změřila společně s tvůrci sw Mentor, nyní součástí skupiny Siemens. XJTAG DFT Assistant (Design For Test) je nyní plně integrován do systému Xpedition a tester navrhuje na základě identických dat, jako byla navržena samotná deska. To snižuje riziko výskytu chyb, ale také podstatně zrychluje a vylepšuje možnosti návrhu testů.

Desky s plošnými spoji (PCB) jsou stále hustěji osídleny a přístup k kolíkům v mnoha balíčcích, jako je Ball Grid Array (BGA), je prakticky nemožný. JTAG byl navržen tak, aby řešil problém s přístupem, a proto je nyní životně důležité, aby řetězec JTAG byl přímo ve fázi návrhu. Neschopnost identifikovat a opravit chyby návrhu v počáteční fázi může mít za následek opětovné spuštění desky a nákladné zpoždění projektu. XJTAG DFT Assistant pomáhá ověřit správnou konektivitu řetězce JTAG prostřednictvím plné integrace se systémem Xpedition.XJTAG DFT Assistant se skládá ze dvou klíčových prvků: XJTAG Chain Checker a XJTAG Access Viewer. Řetězová kontrola XJTAG identifikuje běžné chyby v řetězci skenování JTAG, například špatně připojené testovací přístupové porty (TAP). Jediná chyba připojení by zabránila fungování skenovacího řetězce. Řetězová kontrola XJTAG identifikuje chyby při připojení a při vývoji je oznamuje vývojáři během procesu návrhu. Zároveň jsou identifikovány nesprávně ukončené TAP.

Během vývoje desky lze připravit schema pro JTAG, které se následně z prostředí Xpedition přenese do software XJTAG, kde se dokončí vývoj testovacích nástrojů a procedur.

www.xjtag.com/Xpedition.

Hodnocení článku: