Jste zde

Moduly Quectel rostou, zpracují i úlohy umělé inteligence

Quectel v lednu představil modul SG865W-WF, který lze plnohodnotně zařadit do kategorie system-on-module. Jeho vybavení i výpočetní výkon jdou daleko za potřeby komunikace a podporují nasazení v aplikacích AIoT.

Quectel ukazuje, jak růst a přebírat konkurenci další zákazníky. SG865W-WF už není periferní komunikační modul, který je řízen v rámci systému, ale plnohodnotný SOM, postavený na velmi dobrém základu. Quectel má velké ambice a zároveň už ukázal co umí, takže spolupráce s ním si cení i ti nejlepší. Qualcomm do modulu nabídl SOC QCS8250,kombinující vysoký výkon a bohaté multimediální funkce, odpovídající scénářům průmyslových a spotřebitelských aplikací umělé inteligence IoT (AIoT). Segment AIoT je přitom velmi široký, zahrnuje videokonference, cloudové hry, zobrazovací aplikace, bezpilotní prostředky (UAV), roboty nebo chytrý maloobchod.

Vzhledem k tomu, že se AIoT stává novým trendem ve vývoji IoT, mnoho zařízení potřebuje nejen připojení prostřednictvím 5G, LTE, LPWA a dalších bezdrátových sítí, ale potřebuje také analýzu generovaných dat v reálném čase. Na jejich základě probíhá další interakce a sdílení. Od terminálů nové generace se proto vyžaduje, aby byly schopny efektivního zpracování edge výpočtů a zpracování zvuku a videa pro potřeby průmyslové digitalizace.

Komplexní výpočetní výkon až 15 TOPS

Modul SG865W-WF je vybaven SoC Qualcomm QCS8250 který integruje osmijádrový vysoce výkonný CPU Kryo 585, Adreno 650 GPU, Adreno 995 DPU, Hexagon DSP a Spectra 480 ISP, čímž dosahuje komplexního výpočetního výkonu až 15 TOP. V případě videa zvládne modul kódování 8K@30fps nebo dekódování videa 8K@60fps, až 64megapixelové snímání fotografií a videa a maximálně sedm skupin kamer. SG865W-WF podporuje operační systém Android 10 s výchozím integrovaným úložištěm 8 GB LPDDR5 + 64 GB UFS.

Pro komunikaci má modul technologii více antén Wi-Fi 6.0, Bluetooth 5.1 a 2×2 Wi-Fi MIMO i obvyklé periferie, zahrnující duální USB, více PCIe a UART. Modul lze integrovat s dalšími moduly Quectel, zejména tam, kde je potřebná kombinace s GNSS moduly, jako je modul EC20 LTE nebo RG500Q 5G.

https://www.quectel.com/

Hodnocení článku: