Jste zde

MSPM0 – když M0, tak Cortex M0+

TI pro letošní rok plánuje uvedení stovky variant MCU s 32-bitovým jádrem Arm Cortex-M0+.

TI tímto krokem, podobně jako další výrobci, potvrzuje, že segment jednoduchých aplikací IoT není rozhodně za zenitem. Po letech, kdy se výrobci soustředili na vícejádrové sestavy, určené pro AI a edge aplikace, přichází vlna nových MCU, patřících do nižších pater výkonnostního žebříčku.
Pravidlo škálovatelnosti dnes velí pod jeden vývojový ekosystém napasovat co nejvíce variant obvodů, co se týče výpočetního výkonu, paměti, vstupů a výstupů i integrovaných analogových funkcí. TI se v tomto případě drží 32-bitové technologie, u Arm reprezentovanou jádry Cortex-M0+, která nabízí dostatečné možnosti pro přesnou senzoriku nebo řízení systémů. Vývojové nástroje a software, doprovázející portfolio MCU MSPM0 pak vývojářům ušetří čas a náklady na celé projekty.

Řada MSPM0 se řadí do kategorie „general purpose“ procesorů, které nemíří do žádného konkrétního segmentu trhu. Nabízí proto řadu variant od 32 do 80 MHz s akcelerátory matematických operací, integrovanými A/D převodníky nebo operačními zesilovači.

Pro letošní rok ja naplánováno uvedení více než 100 variant.

www.ti.com/mspm0-pr-eu

Hodnocení článku: