Jste zde

Multifunkční krabičky Hammond 1552 nejen pro ovladače

Nová série 1552 je ideální pro konstrukci různých ovladačů do ruky, bezdrátových i na kabel pro různé řídicí účely. Ze skladu SOS electronic máte na výběr dvě barvy  a šest velikostí, navíc bohaté příslušenství.

K tomu, aby krabička dobře seděla v ruce, je obvykle nutné, aby měla vhodné rozměry a tvar. Naprosto ideální by bylo, kdyby k ní bylo dostupné i příslušenství. I když se stále více používají bezdrátové technologie, jak víme i klasický "kabel" má své přednosti, zejména v průmyslu. 
Na to všechno myslela společnost Hammond při návrhu nové série univerzálních krabiček s označením 1552, vhodné i pro konstrukci různých ovladačů do ruky. 
'Jde o sérii krabiček o šířce 50mm, ve které najdeme 3 různé délky (70, 110 a 150mm) a dvě různé výšky krabiček (22 a 30mm).

Zajímavým faktem je, že vyšší 30mm verze má zešikmené boční stěny na spodním dílu krabičky. Díky tomu se i taková vyšší krabička velmi dobře drží v ruce.

Porovnáme-li dva modely série 1552, které mají stejnou délku a šířku a liší se jen ve výšce (22/30mm) zjistíme, že využívají stejný horní díl, rozdíl je jen ve spodním dílu, tedy z určitého hlediska jsou modulární.
To znamená, že při vývoji zařízení máte podstatně volnější ruku co do použití různě vysokých součástek. DPS přitom může mít v obou případech stejnou velikost a tvar, protože distanční plastové sloupky pro uchycení DPS jsou právě na horním dílu krabičky. Krabička s výškou 30mm má navíc distanční sloupky pro uchycení DPS i na spodním dílu.

Celá série 1552 je navržena s ohledem na použití jako ovládací zařízení, proto je dostupný i držák na stěnu a kvalitní robustní plastová průchodka z elastického TPE, umožňující bezproblémové použití kabelů o průměru 2-6mm. Pohled na vývodku napoví, že díky své velikosti a tvaru poskytuje výraznou oporu kabelu a současně ochranu proti zalomení. 

Držák krabičky lze namontovat nejen na stěnu, na cílové zařízení či jiný panel, umožňuje snadno "zaparkovat" krabičku a vyjmout ji z držáku bez použití nástrojů. To je ideální právě u aplikací, kde krabička poslouží ke konstrukci různých ovladačů strojů a zařízení.

Série 1552 se vyrábí z ABS třídy UL94HB a jak jsme již u Hammond zvyklí, je dostupná ve světle šedé i v černé barvě. 
Vybrané typy série 1552 jsou již skladem v SOS electronic. Všechny další verze jakož i příslušenství vám mohou dodat na objednávku v krátkém termínu za výhodných podmínek.

Více informací k produktům značky HAMMOND vám rádi poskytnou na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

Hodnocení článku: