Jste zde

N-AFE – rozhraní NXP pro softwarově definovanou továrnu

Flexibilní  analogová front-end architektura nabízí softwarově konfigurovatelné univerzální analogovými vstupy. Cílovými aplikacemi jsou automatizace, robotika i pokročilá diagnostika pro prediktivní údržbu a detekci anomálií.

NXP na veletrhu Electronica představila  novou řadu analogových front-endů NXP (N-AFE) pro vysoce přesné systémy pro sběr dat a monitorování stavu pro průmyslovou automatizaci. Nová řada N-AFE je určena pro softwarově konfigurovatelná univerzální analogová vstupní zařízení. Ta mají pomoci přizpůsobit výrobní zařízení rychle se měnícím trendům trhu, což často vyžaduje rozsáhlé generální opravy zařízení, aby bylo možné překonfigurovat továrnu tak, aby vyhovovala novým potřebám. Přidání softwarově konfigurovatelných komponent umožňuje operátorům továren být pružnější a změny provádět  rychleji a snadněji.

Podle NXP jsou sftwarově definované továrny další evolucí Průmyslu 4.0 a tato softwarově konfigurovatelná analogová front-endová řada pomůže dosáhnout tohoto milníku. Kombinací konfigurovatelnosti se zvýšenou přesností a precizností pro zlepšenou kvalitu produktu a také pokročilou diagnostikou pro identifikaci problémů dříve, než k nim dojde, s cílem snížit prostoje, umožňuje toto zařízení novou éru chytré továrny.

Předchozí obvody řady N-AFE ji využívá například  Schneider Electric.   Jednočipové řešení N-AFE pomáhá snížit složitost návrhu hardwaru. Dle firmy je dopad softwarově definované továrny, jak z hlediska produktivity, tak celkových ušetřených nákladů, velmi vysoký. Nová analogová softwarová konfigurovatelnost a vysoká přesnost NXP urychlují návrh hardwaru a zkracují dobu uvedení na trh. 

Řada zařízení N-AFE integruje až osm univerzálních analogových vstupů při nižších systémových nákladech pro systémy sběru dat v továrnách a automatizaci procesů. Kombinuje ochranu signálového řetězce, přesné zesilovače a vysokorychlostní konverzi dat, filtry a autodiagnostiku pro monitorování továrních podmínek, což pomáhá zajistit konzistentnější a opakovatelnou kvalitu produktu. Zařízení také integruje další pokročilou diagnostiku pro snížení prostojů v továrně s prediktivní údržbou a detekcí anomálií, zatímco funkce tovární kalibrace a autokalibrace pomáhají snížit náklady na testy.

Systémové řešení N-AFE

Přidání řady zařízení N-AFE Analog Front-End přináší do portfolia NXP nové analogové funkce zaměřené na průmyslové aplikace. V kombinaci s portfoliem MCU a řízením napájení NXP, včetně zařízení, jako je vysoce výkonný crossover MCU i.MX RT1180 a integrované obvody pro řízení spotřeby (PMIC) PF5020 a PCA9460 , rozšiřují zařízení N-AFE nabídku řešení průmyslových systémů a zároveň pomáhají zákazníkům urychlit dobu vývoje a zkrátit dobu uvedení na trh.

Pro více informací o rodině navštivte NXP.com/NAFE 
 

Hodnocení článku: