Jste zde

N6 Edge Gateway si díky u-blox NINA modulům poradí s jakoukoli IoT sítí

U-Blox a SolidRun spojili své zkušenosti v bezdrátové a síťové komunikaci. Výkonné a energeticky úsporné moduly u-blox NINA dokáží multi-rádiově komunikovat, a proto se staly jádrem brány N6 Edge Gareway, která je navržena pro správu lokální sítě koncových bodů IoT.

U ‑ blox je globálním poskytovatelem technologií pro určování polohy a bezdrátovou komunikace pro automobilový, průmyslový a spotřebitelský trh. Jejich řešení umožňují lidem, vozidlům a strojům určit přesnou polohu a komunikovat bezdrátově přes mobilní sítě a sítě krátkého dosahu. Se sídlem ve švýcarském Thalwilu je společnost celosvětově zastoupena v Evropě, Asii a USA.

SolidRun vyvíjí embedded systémy a síťové řešení, zaměřené na širokou škálu energeticky účinných, výkonných a flexibilních produktů. Kompaktní integrovaná řešení jsou založena na architektuře ARM a x86 a nabízejí řadu platforem, včetně SOM (System-on-Module), SBC (Single Board Computer) a průmyslové mini PC.

        

Tito dva silní hráči spolupracují na nové systémové řadě produktů včetně IoT Edge brány pro vnitřní i venkovní použití, SBC - jednodeskových počítačů a SOM – Systém on Moduules (SOM). Každé z těchto nových řešení obsahuje samostatný single, dual nebo multi radiový modul u-blox NINA, který poskytuje konektivitu vyžadovanou aplikacemi IoT v malém, nízkoenergetickém a plně certifikovaném formátu.

Během Embedded World 2019 společnost SolidRun oficiálně představila svůj nejnovější produkt: SolidSense N6 Edge Gateway. Jedná se o bránu IoT navrženou pro správu lokální sítě koncových bodů(například senzorů). N6 Edge Gateway má plně uzavřený kryt (bez ventilátoru) a je k dispozici pro vnitřní i venkovní instalaci.

                   

Brány a jednodeskové počítače (SBC) jsou vybaveny Wi-Fi, Bluetooth, PAN - Personal Area Network, sítí Wirepas Mesh, mobilním připojením, rozhraním USB a 10/100/1000 kabelovým ethernetovým rozhraním. Jádrem je procesor iMX6 ARM Cortex -A9 od NXP v jedno, dvou nebo čtyř jádrové konfiguraci (v závislosti na potřebách aplikace). Dále je k dispozici také paměť DDR3 o velikosti až 2 GB.

Více informací o Solid N6 Gateway: https://www.solid-run.com/nxp-family/solidsense/
Více informací o modulech u-blox NINA: https://www.u-blox.com/en/short-range-radio-chips-and-modules
 
 
Hodnocení článku: