Jste zde

Na světě je první GSM/NB2 kombinovaný modul

Quectel Wireless Solutions, přední světový dodavatel modulů a partner SOS electronic pro internet věci (IoT), uvedl na trh první kombinovaný modul LTE Cat NB2/GSM s duálním režimem BC92, který podporuje fallback mezi sítěmi GSM a NB-IoT a zajišťuje využití síťového pokrytí obou technologií.

Modul BC92 je vyroben v ultra kompaktním pouzdře velikosti 23,6 mm x 19,9 mm x 2,2 mm, je kompatibilní s GSM/GPRS modulem M95, což umožňuje plynulou migraci, minimalizuje náklady a čas potřebný na vývoj. Typ pouzdra LCC+LGA umožňuje automatizovanou výrobu velkých sérii zařízení pomocí standardního SMT osazovacího stroje.

BC92 má nízkou spotřebu energie, rozšířený rozsah provozních teplot, globální duální režim, podporuje GSM Voice* a Bluetooth Low Energy* (BLE).

Díky funkcím all-in-one a bohatému rozhraní (USB, USIM, UART, ADC, RESET, PWRKEY, SPI, GPIO, RF anténa, audio interface MIC a Speaker), jakož i DFOTA se tento modul výborně hodí do různých aplikací jako je například sdílení kol, inteligentní parkování, brána Bluetooth, inteligentní měření, inteligentní město, sledování majetku, inteligentní domácí spotřebiče, nositelná zařízení, zemědělská zařízení a zařízení pro monitorování životního prostředí.

Trend migrací GSM/GPRS sítí směrem k sítím 4G/LTE a 5G je nezvratný. S existencí a rozsáhlým pokrytím GSM sítě se však předpokládá, že tato síť bude funkční ještě mnoho let. Jelikož modul BC92 podporuje nouzové přepnutí z Cat NB2 na GSM/GPRS, může využívat již existující, globální síť GSM nebo může postupně a bez problémů migrovat z GSM/GPRS do sítě NB-IoT.

Vzorky BC92 jsou k dispozici na vyžádání. Více informací o produktech Quectel najdete na webu SOS electronic nebo vám rádi poradí na adrese info@soselectronic.cz

Hlavní vlastnosti BC92:

  • LPWA/GSM kombinovaný modul s velmi nízkou spotřebou, kompaktními rozměry a vysokou citlivostí
  • Podporuje hlasové volání v síti GSM*
  • Zabudovaná možnost použití eSIM
  • Vícepásmový modul obsahující množství rozhraní pro snadnou integraci do zařízení
  • Pin-to-pin kompatibilní pouzdro s Quectel GSM/GPRS a LPWA moduly, jednoduchá hardwarová integrace
  • Množství podporovaných internetových protokolů
  • Podporuje BLE*/BT4.2 (částečně)

Download a odkazy:

Hodnocení článku: