Jste zde

Napájecí konvertory od TI:větší integrace, menší pouzdra

Díky nové technologii měniče poskytuje DC/DC konvertor UCC12050 vyšší izolační napětí a nejnižší EMI. Napájení díky němu může zabírat o 80% místa méně.

Konstrukce napájecí části představuje jednu z nejsložitějších částí designu. Vývojář je pod tlakem ceny, prostoru, parametrů. Více diskrétních součástek může vypadat levněji v rozpisu materiálu, potřebná plocha desky, osazení, odladění filtrů i zajištění izolace poměr výhod mění. Ke slovu se pak dostávajíntegrovaná řešení.  

TI proto vyvíjí nové technologie, které korespondují s nejběžnějšími požadavky na konstrukci elektroniky pro jednotlivé sektory. Například v průmyslu, energetice nebo lékařské technice je běžný požadavek na izolaci 5kVrms (1,2kVrms opakovaně). Právě do těchto podmínek je navržen 500mW DC/DC konvertor UCC12050, založený na nové technologii transformace. Šestnáctipinové pouzdro o výšce 2,65mm a rozměru 10,3x10,3mm integruje zdroj s velmi nízkým EMI, takže ve srovnání s diskrétními součástkami je úspora místa kolem 80% a ve srovnání s podobnými integrovanými obvody starší generace kolem 60%.  Teplotní rozsah přitom nabízí rozmezí -40°C to 125°C. Druhý obvod z řady, UCC12040 nabízí stejné parametry, ale s izolací jen 3kV.

Jsak je u TI tradicí, je k dispozici  široká podpora, například whitepaper Power Through the Isolation Barrier: The Landscape of Isolated DC/DC Power Supplies nebo Isolation 101: How to find the right isolation solution for your application. Jako vždy nechybí testovací modul UCC12050EVM-022 .

www.ti.com/UCC12050

Hodnocení článku: