Jste zde

AS3715: PMIC pro Li-Ion články od ams

S jedním konfigurovatelným obvodem pro řízení napájení vyhovíme různým zařízením, zejména pak přenosným – kamerám, navigacím apod. Stačí si jen přizpůsobit výchozí návrh.
Společnost ams v září představila integrovaný obvod – Power Management Unit AS3715, konfigurovatelný PMIC (Power Management IC), umožňující s využitím shodného hardwarového návrhu implementovat napájecí struktury do řady koncových produktů. Novinka v podobě AS3715 totiž přináší všechny základní stavební bloky pro řízení napájení vyžadované příručními zařízeními a systémy napájenými články typu Li-Ion, např. outdoorovými kamerami, navigacemi, tablety, přehrávači, herními konzolemi apod.
 
 
Univerzálně pojatý obvod umožňuje nadefinovat počáteční sekvenci a jednoduše tak přizpůsobit svou činnost různým aplikačním procesorům. Pro vývojáře je uvnitř připravena trojice 4 MHz snižujících DC/DC měničů (buck) s programovatelnými výstupy, jeden DC/DC snižující kontrolér, dvojice zvyšujících měničů (boost) rovněž s definovatelnými výstupy a konečně osm lineárních stabilizátorů LDO. Tím však výčet ani zdaleka nekončí. V ams dále mysleli např. na osm GPIO, obvod nabíječky s podporou výstupního proudu 1,5 A, rozhraní I2C, tři proudové nory (sink), A/D převodník nebo blok watchdog timeru.
 
DC/DC kontrolér bude řídit vnější výkonové stupně a umožní tak maximalizovat účinnost, zjednodušit vedení cest na deskách plošných spojů a konečně též rozložit výkon a s ním související tepelné ztráty napříč velkou plochou DPS. Fungovat bude buď jako jedno- nebo také dvoufázový, zatímco na výstupu zpracuje proudy až do 8 A. Dva z celkového počtu osmi stabilizátorů jsou nízkošumové, takže se budou hodit pro vf moduly, obrazové senzory a další citlivé obvody. Tři proudové nory určené pro podsvětlení LCD zase přináší možnost programovatelného výstupu, stavitelného v rozsahu od 0 A až do 40 mA s přírůstky150 μA a vestavěný 5 V zvyšující měnič pak může dodávat energii pro rozhraní HDMI nebo jiným 5 V perifériím. Z dalších možností konfigurace zmiňujeme ještě schopnost nabíjet ve spínaném režimu nebo lineárně – v závislosti na konkrétních požadavcích, ať již s ohledem na optimalizovanou účinnost nebo zastavěnou plochu a cenu.
 
Při odběru 1 000 ks vychází jeden obvod AS3715 na $3.68. Pracuje s jednoduchým napájením v rozmezí 2,7 V až 5,5 V a v rámci teplotního rozsahu -40 °C až +85 °C. Dostaneme jej v pouzdrech typu WL-CSP 91 o rozměrech 3,7 mm x 3,7 mm a více informací k němu získáte na stránkách výrobce zde.
 
 
Zdroj: ams (www.ams.com)
 
 
Hodnocení článku: