Jste zde

Avionika, auta i průmysl. Zde všude spíná LTC3637

LTC3637 je 1 A snižující měnič se vstupním rozsahem od 4 V až do 76 V a nezbytnou „doplňkovou výbavou“ k tomu, pracující až do 150 °C.
Řady nových součástek od společnosti Linear Technology rozšířil spínaný obvod LTC3637 (76V, 1A Step-Down Regulator). Jedná se o snižující DC/DC měnič s vestavěným spínačem na vyšší straně napájení (high side), jehož klidový odběr z napájecího zdroje dosahuje při udržení regulovaného výstupního napětí bez zátěže velikosti 12 μA. Při své činnosti pracuje ze širokého rozsahu vstupních napětí od 4 V až do 76 V (na výstupu 0,8 V až VIN) a z hlediska proudové zatížitelnosti na výstupu nabízí stavitelných 100 mA až 1 A. Nevyžaduje žádnou kompenzaci, pouze několik málo vnějších součástek.
 
Spojení režimu Burst Mode®, integrovaného spínače, nízkého vlastního odběru a také uživatelsky definovatelného limitu špičkového proudu umožňuje dosahovat vysoké míry účinnosti napříč různorodým zatížením. Robustní regulátor LTC3637 dále podporuje funkci stavitelného přepěťového zámku, přesné prahové úrovně pro spouštění (Run, s odporovým děličem lze pracovat s velikostí vstupního napětí a nadefinovat třeba podpěťový zámek) nebo též měkký start, takže zajistí odpovídající počáteční řízení za jakýchkoliv podmínek. K dostání je v teplotně posíleném pouzdru typu DFN o rozměrech 3 mm x 5 mm a s výškou 0,75 mm a také jako MSE16. K dispozici je 1,8 V, 3,3 V, 5 V nebo též nastavitelný výstup.
 
 
Další informace včetně dokumentace naleznete na stránkách výrobce zde: http://www.linear.com/product/LTC3637.
 
 
Hodnocení článku: