Jste zde

FSL306/336: SMPS bezpečně, jednoduše a úsporně

„Zelené“ spínané zdroje s minimem vnějších součástek a maximem ochran podporují dva nové obvody od Fairchild Semiconductor.
Domácí spotřebiče, motory, „chytrá“ měřidla – zde všude se setkáváme s požadavky na minimální proudové odběry spínaných napájecích zdrojů SMPS (Switched Mode Power Supplies) v pohotovostním režimu. Vývojáři zde zároveň ocení možnost jednoduchého odstupňování výkonu. Ve společnosti Fairchild Semiconductor proto pro tyto účely vyvinuli dvojici integrovaných obvodů s označením FSL306 a FSL336 (650 V Green Mode AC Buck Switch), které tak mohou nabídnout režim Burst Mode společně s nízkou provozní spotřebou 250 µA a dále škálování od 0,5 W až do 3 W (FSL306) prostřednictvím pinu pro nastavení proudového omezení.
 
 
Dvojice obvodů FSL306 a FSL336 si rovněž zakládá na vyšší míře spolehlivosti, plynoucí z řady interních ochranných prvků, tj. bez účasti vnějších součástek. Ochrany pracují v rámci bezpečného auto restart módu s pevně stanovenou prodlevou 650 ms. V rámci jediného pouzdra dochází ke spojení PWM kontroléru a MOSFETu, zatímco vysokonapěťový regulátor zde umožňuje provoz bez potřeby pomocného vinutí. Využijeme – li vestavěného zesilovače odchylky, můžeme navíc těžit z přímé zpětné vazby.
 
 
Při odběru 1 000 ks lze obvody FSL306 a FSL336 pořídit již od $0.83.
 
Hodnocení článku: