Jste zde

ISL8270M/71M: 33 A jen s kapacitami a bez chladiče

Žádné komplikované chlazení ani hromady součástek okolo. Výkonové DC/DC moduly Intersil trvale zatížíme až 33 A a vše potřebné nastavíme buď hardwarově nebo po sériové sběrnici.
Ve společnosti Intersil představili rodinu napájecích modulů s možností číslicového řízení, která výrazně zjednoduší návrh zdrojové části. Pod označením ISL8270M/71M (Digital DC/DC PMBus 25/33 Amp Modules) hledejme 25 A a také 33 A snižující DC/DC moduly s integrovaným PWM kontrolérem, výkonovými spínači, indukčností a také nezbytnými pasivními prvky. Při návrhu zdroje tak bude nutné počítat již jen se vstupními a výstupními kondenzátory.
 
Trvalého výstupního proudu 25 / 33 A budeme přitom schopni dosáhnout bez potřeby vynuceného proudění vzduchu či chladiče – teplotně posílený modul HDA (high-density array) totiž dokáže rozptýlit ztrátové teplo rovnou do desky plošného spoje.
 
 
Výkonové struktury ISL8270M/71M si zakládají na řídicí architektuře ChargeMode™ s rychlou přechodovou odezvou a bez nutnosti kompenzace. Na trh přichází s přednastavenou konfigurací pro práci v tzv. pin strap režimu – výstupní napětí, spínací kmitočet a také adresy (SMBus) bude možné nadefinovat s využitím vnějších rezistorů. Další možnosti, kupříkladu měkký start, poruchové limity, sdílení proudu nebo otázku sledování napětí, si pak jednoduše naprogramujeme či změníme prostřednictvím sériové sběrnice, rozhraní PMBus. To pak dále využijeme též při monitorování napětí, proudů, teploty či chybových stavů.
 
 
Rodina obvodů ISL8270M/71M je podporována rovněž softwarově, konkrétně ze strany grafického uživatelského rozhraní (GUI) PowerNavigator™ od Intersilu, určeného ke konfiguraci modulů pro žádanou funkci. Obvody dostaneme ve 40pinovém provedení – modulech HDA o rozměrech jen 17 mm x 19 mm a s výškou pouhých 3,55 mm. Více na stránkách výrobce: http://www.intersil.com/ISL8270-1M.
 
 
Hodnocení článku: