Jste zde

MAX77301: rychle, bezpečně a bez procesoru

Nabíječka baterií od Maximu automaticky detekuje typ adaptéru a ještě přitom pracuje s nejvyššími možnými proudy – to vše bez potřeby vnějšího CPU či systémového hardwaru.
Maxim počátkem dubna oznámil dostupnost vzorků nabíjecí struktury baterií typu Li+ s označením

MAX77301,
  • JEITA-Compliant, Li+ Charger with Smart Power Selector, Automatic Detection, and USB Enumeration.
 
Obvod podporuje USB porty, speciální nabíječky a také univerzální adaptéry, zcela automaticky rozpozná typ adaptéru a poté rozhodne o nejrychlejším možném nabíjení článku. Díky pokročilému monitorování teploty zase dokáže samočinně přizpůsobit velikost nabíjecího proudu, resp. napětí, a maximalizovat tím bezpečnost provozu za jakýchkoli teplotních podmínek. Vše se zároveň odehrává bez účasti externího CPU či systémového hardware. Při vývoji samotného prvku MAX77301 v Maximu pomysleli např. na mobilní zařízení typu fotoaparátů, sluchátkové sady s rozhraním Bluetooth®, MP3 přehrávače či přenosnou lékařskou elektroniku.
 
 
Abychom dosáhli vyšší bezpečnosti, doporučují často výrobci baterií nabíjet články, vystavené chladu nebo zase vyšším teplotám, „zlehka“. Takový postup si však bude mnohdy žádat zapojení mikrokontroléru pro monitorování a řízení celého procesu. MAX77301 však tuto otázku řeší automatickým nastavením parametrů nabíjení na bezpečnou úroveň a zároveň ještě flexibilně umožňuje plnou programovatelnost prostřednictvím rozhraní I2C.
 
 

 

Základní vlastnosti MAX77301:

 
  • Maximalizuje velikost nabíjecího proudu, automaticky detekuje zdroj a nastaví nejvyšší přípustnou úroveň
  • Zaostřeno na pohodlí uživatele, technologie Smart Power Selector™ umožní přenosnému zařízení pracovat s vybitou baterií nebo též bez ní
  • Vysoká míra flexibility, plně programovatelné rozhraní I2C, nabíjení z USB portu
  • Jednoduchá implementace, pro detekci nabíječky či vyčíslování nevyžaduje žádný další software
 

 

Dostupnost a cena:

 
Obvod MAX77301 je dostupný v pouzdrech typu WLP (wafer-level package) s 25vývody a o rozměrech 2,44 mm x 2,44 mm. Při odběru 1 000 ks pak za jedno provedení zaplatíme již od $2.22.


 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: