Jste zde

Nové programovatelné zdroje Keysight. Pětkrát jinak

Programovatelné stejnosměrné napájecí zdroje Keysight Technologies E36100 Series zaujmou z každého úhlu pohledu.
V posledních letech se rapidně zvyšuje množství stejnosměrně napájených zařízení a díky tomu se neustále zrychluje i vývojový a výrobní cyklus těchto produktů. Téměř denně jsou uváděny na trh nové mobilní telefony, počítače, hračky, hudební přehrávače, chytré hodinky a další elektronická zařízení a v rámci stále vyšší konkurence se zvyšuje i tlak na inženýry pracující na výzkumu a vývoji těchto zařízení. Spolehlivé stejnosměrné napájecí zdroje jsou pak jedním z klíčových faktorů úspěšného vývojového a výrobního cyklu nového produktu.
 
Nové, programovatelné stejnosměrné napájecí zdroje modelové řady E36100 Series, rozšiřující stávající nabídku napájecích zdrojů společnosti Keysight Technologies, byly vyvinuty pro bezpečné a tiché napájení elektronických zařízení při manuálním testování i při testování pomocí automatizovaných sekvencí. Zaujmou svým výkonem, kompaktní velikostí, OLED displejem s vysokým kontrastem nebo též komunikačním rozhraním. Na výběr je 5 modelů
 
 • E36102A – jeden výstup, 6 V, 5 A, 30 W
 • E36103A – jeden výstup, 20 V, 2 A, 40 W
 • E36104A – jeden výstup, 35 V, 1 A, 35 W
 • E36105A – jeden výstup, 60 V, 0,6 A, 36 W
 • E36106A – jeden výstup, 100 V, 0,4 A, 40 W
 
Všechny modely nabízí vynikající přesnost jak nastavení, tak měření výstupní veličiny, speciální funkci pro přesné měření velmi malých proudů a ochranu napájeného zařízení díky vestavěnému detektoru přepětí nebo přetížení proudem. Jsou vybaveny LAN (LXI kompatibilní) i USB rozhraním, vysoce kontrastním OLED displejem a vztahuje se na ně, pro přístroje společnosti Keysight Technologies standardní, 3-letá záruka.
 
Obr. 1: Modelová řada stejnosměrných napájecích zdrojů E36100 od Keysight Technologies
 
Díky přednímu panelu navrženému pro intuitivní a snadné ovládání je práce s přístrojem komfortní i pro méně zkušené uživatele. Jednoduše použitelný otočný knoflík a klávesnice ovládacího rozhraní umožňují snadno a rychle nastavit výstup na požadované hodnoty, pro potřeby testování chování přístrojů při rychlých změnách jejich stavu je možné uložit do paměti a vyvolat až 10 kompletních nastavení zdroje. Napájecí zdroje Keysight E36100 je možné ovládat vzdáleně přímo z webového prohlížeče Vašeho PC prostřednictvím vestavěného webového rozhraní koncipovaného do podoby čelního panelu přístroje nebo pomocí příkazů v jazyce SCPI, kdy rychlost přechodu na jinou hodnotu výstupu je menší než 50 μs a čas zpracování příkazu je kratší než 10 ms, či také pomocí standardně dodávaného IVI (Interchangeable Virtual Instruments) ovladače.
 
Obr. 2: Čelní panel pro snadné a intuitivní ovládání s vysoce kontrastním OLED displejem
 
Potřebujete-li zapojit více přístrojů dohromady pro komplexnější testovací úlohy a zároveň využívat komfortu jejich ovládání z jednoho místa a bez programování, využijte software Keysight BenchVue, který Vám umožní jednoduše ovládat a sledovat až 10 různých stolních přístrojů Keysight současně. Se softwarem Keysight BenchVue můžete např.
 
 • Zobrazit výstupy z několika napájecích zdojů současně
 • Ukládat naměřená data, snímky obrazovky se zobrazením probíhajících dějů i různá nastavení systému
 • Uložená nastavení systému jednoduše vyvolat pro zopakování totožných měření a replikaci výsledků
 • Rychle exportovat data v požadovaném formátu
 • Monitorovat a ovládat přístroje z mobilních zařízení
 • Získat rychlý přístup k manuálům, driverům, instruktážním videím i odpovědím na nejčastější dotazy
 
Obr. 3: Software Keysight BenchVue umožňuje připojit a ovládat až 10 přístrojů současně
 
Bližší informace o nových programovatelných zdrojích Keysight E36100 Vám poskytne společnost H TEST a.s., která je prémiovým autorizovaným distributorem produktů společnosti Keysight Technologies pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Rakousko.
 
 
Hodnocení článku: