Jste zde

O superkapacity pečuje LTC3128. Nabíjí je a chrání

LTC3128 bezpečně nabíjí a také chrání velké kondenzátory v záložních napájecích systémech.
Společnost Linear Technology představila vysoce účinný integrovaný obvod pro nabíjení superkapacitorů typu snižujícího / zvyšujícího měniče se stavitelným vstupním proudovým omezením od 0,5 A až do 3 A (Average) s přesností ±2 %, definovatelným maximálním napětím na kondenzátoru od 1,8 V až do 3,0 V a také možností aktivního vyvažování připojených, sériově řazených kapacit v případě jejich rychlého nabíjení. Z hlediska volby pak stačí jen vybrat vhodnou velikost připojeného rezistoru. Struktura s označením LTC3128 (3A Monolithic Buck-Boost Supercapacitor Charger and Balancer with Accurate Input Current Limit) bude pracovat ze vstupních napětí větších, menších nebo též rovných napětí výstupnímu.
 
 
Kromě nízké klidové spotřeby můžeme dále počítat též s přesnou indikací power-good, resp. power failure, a ochranou pro případ tepelného přetížení. Obvody LTC3128 dostaneme ve 20vývodových pouzdrech typu QFN o rozměrech 4 mm × 5 mm × 0,75 mm, příp. 24vývodových TSSOP, a s teplotním rozsahem od -40 °C až do +125 °C.
 
 
Podrobnější technické informace, včetně možnosti objednání vzorků, naleznete na stránkách http://www.linear.com/product/LTC3128.

 
Hodnocení článku: