Jste zde

Proč platit za proud, který nevyužijete?

Spínaný stabilizátor Traco TSR 0.5 Vám dá tolik, kolik potřebujete. Pokud máte aplikaci, kde vystačíte s 0,5 A, pak je pro vás nová série DC/DC měničů ideální.

Získejte modul TSR 0.5 zdarma!

  • Nabízíme Vám možnost získat TSR 0.5-2450 s výstupním napětím 5 V / 0,5 A zdarma. Stačí jen odpovědět na otázku Jaká je typická účinnost typu TSR 0.5-2450?
  • Pět výherců v SOS electronic vylosují 21. července 2014
Možná se nabízí otázka, zda má význam použít spínaný stabilizátor pro tak malý proud? Určitě ano, a to minimálně ze dvou důvodů. Pokud potřebujeme vyrobit 3,3 V např. z 12 V, pak při proudu 0,5 A vzniká na klasickém stabilizátoru ztráta až 4,35 W. To je značný výkon, který již dokáže „ohřát“ naše zařízení, zvláště bude-li zabudováno v menších krabičkách s vysokou hustotou součástek na DPS.
 
Druhý důvod pak spočívá v úspoře energie, zejména pokud jde o bateriově napájená zařízení. Spínané stabilizátory (SMPS) mají tu „geniální“ vlastnost, že díky vysoké účinnosti prakticky využívají skoro celý výkon, odebíraný ze zdroje, tj. pokud např. potřebujeme 5 V / 0,5 A ze zdroje 15 V, stabilizátor z něj neodebírá 0,5 A, ale pouze cca 0,17-0,18 A.
 
Novinka společnosti Traco Electronic, série TSR 0.5, je svou funkcí velmi podobná známým a osvědčeným DC/DC stabilizátorům TSR1 nebo TSRN1. Hlavní rozdíl spočívá v menším povoleném proudu a znatelně nižší ceně. Proto je tato série velmi vhodná pro jakoukoli aplikaci, kde Vám postačí proud do 0,5 A. Velkou výhodou může být i široký rozsah pracovních teplot -40 až +90 °C (snížení výkonu o 5 %/K při teplotě nad 80 °C). Maximální vstupní napětí 32 V umožňuje dále použití při napájení z různých alternativních zdrojů energie s velkým kolísáním vstupního napětí.
 
 
Tuto novinku má distributor, společnost SOS electronic, prozatím ve verzi s výstupním napětím 5 V (typ TSR 0.5-2450), brzy ale přibudou další. V případě zájmu, a to i o neskladové typy, pište na info@soselectronic.cz.
 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • vysoká účinnost, až 97 %
  • vynikající stabilizace (regulace)
  • rozsah pracovních teplot -40 až +90 °C
  • ochrana vůči zkratu a přehřátí
  • kompaktní pouzdro SIP3
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: