Jste zde

Také Vám nestačí „prázdné“ katalogové listy? Spínejte s Traco Power

Špičková součástka by měla mít stejně takovou i svou dokumentaci. Tak jako v případě mnoha sérií známého výrobce AC/DC a DC/DC modulů.

Modul TEN8 zdarma!

  • Nabízíme Vám možnost získat modul TEN8-2411WI. Opět stačí jen odpovědět na jednoduchou otázku Jaká je spínací frekvence série TEN8-WI? 
  • Jednoho výherce v SOS electronic vylosují již za týden, 19. května 2015
Nároky jednotlivých aplikací se budou lišit. Zatímco někde stačí vědět, že nám daný zdroj dá „nějakých 12 V DC / 1 A“ nebo že „LED svítí zeleně a snese 20 mA“, ve většině případů toho pochopitelně o dané součástce musíme znát mnohem více. Někde na konci pomyslného žebříčku pak budou aplikace, kde potřebujeme vědět doslova každý parametr, včetně běžně neuváděných vlastností a grafů z reálného měření.

V tomto směru je švýcarská společnost Traco Power značně nápomocna - jak při vývoji, tak i samotném výběru daného AC/DC nebo DC/DC modulu, jelikož ke všem modulům této společnosti je dostupná i kvalitní dokumentace ve formě podrobných katalogových listů, certifikátů, 3D rozměrových nákresů a pod. Vrcholem jsou aplikační poznámky (Application Note), dostupné k řadě „high performace“ modulů, jakým je například i modul TEN8WI.
 
TEN8xxxxWI je 8 W DC/DC izolační měnič s vysokou výkonovou hustotou, rozšířeným rozsahem pracovních teplot a vskutku širokým rozsahem vstupních napětí v poměru 4: 1. Kromě běžné dokumentace je dostupná i aplikační poznámka, kde najdeme všechny důležité informace pro úspěšné použití v náročných aplikacích (EN50155-železnice) včetně EMC charakteristiky, tepelného hlediska, doporučeného rozložení na DPS atd.
 

Pro aplikace, kde nepotřebujeme tak široký rozsah vstupních napětí, je určena standardní verze TEN8 (bez „WI“). V rodině TEN8 a TEN8WI najdeme množství typů s různým vstupním napětím (9-18 VDC, 18-36, 36-75, případně 9-36, 18-75 u série WI) a výstupními napětími 3,3 až 15 VDC, včetně symetrických verzí (např. ±12 V). Na skladě má distributor hned několik verzí a všechny ostatní Vám pak může dodat v krátké lhůtě.
 
Detailní informace Vám poskytnou katalogové listy jednotlivých typů, jakož i zmiňovaná aplikační poznámka TEN8WI, TEN8WI certifikát, TEN8WI-3D nákres a návrh přídavného filtru pro sérii TEN8.

Pomoc při výběru vhodného typu nabídnou též dokumenty Traco Selection Guide 2015 a Traco Product Portfolio. V případě zájmu o jakékoli produkty s logem Traco Power pište na info@soselectronic.cz.
 


Základní přednosti a výhody:

 
  • špičkové 8 W DC/DC moduly s přesnou regulací
  • dostupné i verze se širokým rozsahem vstupních napětí 4:1 („WI“)
  • rozměry pouze 32 x 20,3 x 10,2 mm (1,25“ x 0,8“ x 0,4“)
  • ochrana proti trvalému zkratu a přetížení
  • využívá pouze keramické kondenzátory = dlouhá životnost
  • dálkové zapnutí / vypnutí
 

 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: